Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Hamulce, zawieszenie, układ kierowniczy

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość

Witam Panowie , to je t5 mi buja na zimowych oponach to juz wiem , lecz doszlo bardziej niepokojace zachowanie samochodu .
Przy jezdzie na wprost trzeba coraz czesciej kontrowac kierownica , gdyz auto zmienia tor jazdy , a kierownica podczas jazdy na wprost jest skrecona w prawo
Moze nie jest to duzo ale patrzac tak po zewnetrzym kole kierownicy to na oko ,okolo 3 do 4 cm ..

Do miesiaca planuje zaopatrzyc sie w nowe felgi na lato wraz z oponami , mam nadzieje ze rozwiaze to problem plywania samochodu ,,, lecz teraz dzoszedl juz kolejny problem ...

Dzis sprawdzalem osobiscie wszystkie koncowki drazkow,drazki ,sworznie a nawet mocowanie maglownicy ... Nigdzie nie ma wyczuwalnego luzu .. Chcialem byc na tyle pewny ze koncowki drazkow wykrecilem z piast , by wyczuc jak najmniejszy luz .. I nic .. Sprawdzalem krzyzaki kolumny kierowniczej , sprawdzalem przeniesienie obrotu kierownica na drazki -posciagalem wszystkie gumy na krzyzakach kolumny i drazkow ,kolega odpalil auto i krecic kierownica -ja obserwowalem wzrokowo jak i na dotyk - i tez nic .. Nawet najmniejszy ruch kierownica jest odrazu przenoszony na drazki ...

Juz nie mam pojecia co moglo spowodowac przekrzywienie sie kierownicy ,podczas jazdy samochodem na wprost .. Zzapewne akis luz ,,ale gdzie ?

Moze Wy podpowiecie co siada szybciej niz powinno w t5 , zalezne od polozenia kierownicy?

Po pierwsze jedz na geometrię. Wyjdzie od razu co jest grane.
Nie jeździł nikt inny oprócz ciebie autem ?
Znam takie dziwactwa. ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Indeks witryny » FAQ » Hamulce, zawieszenie, układ kierowniczy