Trzy fotele w drugim rzędzie - Easy Entry z VW T6

Modyfikacja, naprawa, pielęgnacja.
wtct

Trzy fotele w drugim rzędzie - Easy Entry z VW T6

Post autor: wtct »

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość założenia do T5 w drugim rzędzie trzech pojedynczych foteli z VW T6 (foteli typu Easy Entry), ponieważ chciałbym przewozić syna w drugim rzędzie na środkowym pojedynczym fotelu z wyjętymi pozostałymi fotelami w tym rzędzie.

Problem w tym, że u mnie w T5 nie ma środkowego mocowania dla środkowego fotela i nie wiem czy w karoserii są odpowiednie otwory do przykręcenia takiego mocowania.

Co więcej, nie wiem czy rozstawy mocowań foteli w drugim rzędzie w T6 są identyczne jak w T5 i czy fotele będą w ogóle pasować.
Rowojtek

Re: Trzy fotele w drugim rzędzie - Easy Entry z VW T6

Post autor: Rowojtek »

Idę o zakład, że uda się. Nie wierze, że w T6 zmieniło się cokolwiek na podłodze. Wydaje mi się, że najważniejszą kwestią jest, czy masz jedne czy dwoje drzwi przesuwnych.
Weź miarkę, jedź do salonu i wszystko zobaczysz. W swoim odwiń wykładzinę i będziesz miał zagadkę rozwiązaną.
Odnośnie otworów, to w Twoim pewnie ich nie ma więc przeprosisz wiertarkę - z tego co widzę, użyjesz jej dwa razy.
s-l400.jpg
s-l400.jpg (19.62 KiB) Przejrzano 525 razy
wtct

Re: Trzy fotele w drugim rzędzie - Easy Entry z VW T6

Post autor: wtct »

Rowojtek pisze:Idę o zakład, że uda się. Nie wierze, że w T6 zmieniło się cokolwiek na podłodze. Wydaje mi się, że najważniejszą kwestią jest, czy masz jedne czy dwoje drzwi przesuwnych.
Weź miarkę, jedź do salonu i wszystko zobaczysz. W swoim odwiń wykładzinę i będziesz miał zagadkę rozwiązaną.
Odnośnie otworów, to w Twoim pewnie ich nie ma więc przeprosisz wiertarkę - z tego co widzę, użyjesz jej dwa razy.
s-l400.jpg
Też mam podobne przeczucia.

Na szczęście mam drzwi przesuwne z dwóch stron.

Będę musiał wybrać się kiedyś do salonu i pomierzyć, ale może do tego czasu wypowie się tutaj ktoś co już przerabiał tę kwestię.

Tak czy inaczej trochę drogo wołają za kompletny drugi rząd siedzeń albo nawet sam środkowy fotel.

Co do uchwytów, to już nie raz widziałem w ogłoszeniach T5 z wieloma uchwytami w każdym rzędzie. Służą one najprawdopodobniej do przestawiania kanapy z trzeciego rzędu do każdego innego rzędu a nawet widziałem możliwość przestawienia tej kanapy do samego końca w longu i skrócenie bagażnika do takiego jaki jest w shorcie.

W T6 jest jeszcze możliwość odstawienia środkowego fotela z drugiego rzędu do trzeciego rzędu po lewej, ale takich uchwytów nie widziałem w żadnej T5.
ODPOWIEDZ