Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » 2.5 TDI

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Witam,

jestem posiadaczem VW T5 z silnikiem AXE i od pewnego czasu ucieka mi woda. Nie ma jej w oleju, ani oleju w wodzie. Żadna maź się nie odkłada na nakrętce ani bagnecie oleju.
Dodatkowe objawy to:
  • silnik zaczął mieć problemy ze startem na zimno. Ale tylko na zimno. Po odpaleniu i zgaszeniu, ponownie odpala bez problemu.
  • po odpaleniu prawie zawsze pojawia się informacja na desce o treści "Emissions Workshop"
  • jeżeli po jeździe spuszczę ciśnienie z zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego, następne odpalanie jest łatwiejsze

Byłem z tym w ASO i u jednego niezależnego mechanika, specjalisty od furgonetek VW. Oba miejsca stwierdziły, że nie ma wycieku na zewnątrz silnika, co potwierdziło też sprawdzenie z płynem świecącym w ultrafiolecie. Pompa wody nie ma oznak przecieku. więc stwierdzili, że prawdopodobnie jest to pęknięta głowica.

I tu zaczynają się schody. Obdzwoniłem wszystkie warsztaty specjalizujące się w VW w mojej okolicy w UK, i żaden nie chce się podjąć naprawy. Rozmowa kończy się jak tylko usłyszą: silnik AXE, głowica. W nie mam zamiaru przepłacać w ASO, więc zacząłem kombinować, czy nie pojechać do Polski na naprawę. Czy ktoś może mi polecić jakiś dobry warsztat w Trójmieście lub Toruniu i okolicach, który mógłby się podjąć naprawy/wymiany głowicy?

A może ktoś ma inny pomysł, co może być nie tak?

Pozdrawiam,
Krzysztof

"pompa wody nie ma oznak przecieku"
W jaki sposób zostało to stwierdzone???

Binek no w jaki, popatrzyli poprostu na nią od środka. Niektórzy ludzie maja taką moc.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

@binek, ASO VW sprawdziło cały system przez zwiększenie ciśnienia w układzie chłodzenia i stwierdzili, że nigdzie nie ma wycieków. BTW podobno dzwonili do VW z zapytaniem czy to normalne i usłyszeli, że jak ten silnik pochłania 2l płynu na 2500 km to nic złego się nie dzieje....

Niezależny mechanik spojrzał na pompę i nie stwierdził normalnych śladów wycieku. Potem dodał płynu świecącego w UV do układu chłodzenia i pompa się nie świeciła. Jedyne co się świeciło na zewnątrz to wyciek z kompresora klimatyzacji - ale tego musiał szukać ktoś wcześniej.

PS. Pompa już była wymieniana w 2013 roku

2L płynu na 2500 to nic złego się nie dzieje. Wszystko w temacie zmień ASO
Ze w 2013 była wymieniona nie znaczy ze jest sprawna.
Płyn idzie w olej wmalej ilosci i wyparowoje to tak moja teoria.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Założyciel

Woda idzie do cylindra. Nie mecz tak długo bo przy odpalaniu w końcu wykrzywisz korbe. Woda zbiera się minimum w jednym cylindrze.

filutek pisze:
2L płynu na 2500 to nic złego się nie dzieje. Wszystko w temacie zmień ASO

odkąd to usłyszałem, więcej się tam nie pojawiłem. Niestety jest to jedyne ASO zajmujące się furgonetkami VW w promieniu 60km. A lokalni niezależni specjaliści od VW nie tykają silników, więc jeżeli nie znajdę niedługo jakiegoś prawdziwego mechanika to będę musiał się tam udać.

filutek pisze:
Ze w 2013 była wymieniona nie znaczy ze jest sprawna.

Wiem, dlatego podałem to w PS w odpowiedzi, a nie w treści oryginalnego postu.

filutek pisze:
Płyn idzie w olej wmalej ilosci i wyparowoje to tak moja teoria.

To skąd informacja o emissions workshop? Ja to interpretuję jako zmieniony skład spalin spowodowany nadmierną ilością pary wodnej wykryty przez sondę lambda.
Nie jestem specjalistą ale czy nawet jakby to była mała ilość płynu to nie byłoby śladów w oleju? A 2l na 2500km to nie jest mało, jak ktoś mądry powiedział :)

macieck pisze:
Woda idzie do cylindra. Nie mecz tak długo bo przy odpalaniu w końcu wykrzywisz korbe. Woda zbiera się minimum w jednym cylindrze.

Ta hipoteza wydaje mi się bardziej prawdopodobna.

T5 używam raz na tydzień i jeżdżę w trasy po minimum 90 minut, żeby przepalić wodę która się zebrała w silniku. Czuję się wtedy pewniej, że następnym razem dam radę ruszyć, bo będę miał zarówno prąd jak i mniej wody tam gdzie nie potrzeba. Za każdym razem jestem pełen obaw czy tym razem nie zabiję silnika.

Głównym celem tego tematu jest znalezienie serwisu w Polsce, który podjąłby się naprawy. Mam możliwość darmowego noclegu w Gdańsku i Toruniu i tam najłatwiej byłoby mi zrobić naprawę.

Także jak ktoś zna jakiś dobry serwis w tych okolicach, który zregeneruje/wymieni głowicę tak, że nie będzie trzeba robić poprawek, to ponownie proszę o namiary!

Pozdrawiam,
Krzysztof

Proszę zmień tą pompę wody i pewnie zapomnisz o temacie (95%)
Jak cos to moge rwać głowicę tylko musisz do Wrocka sie pofatygować :D :D :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Indeks witryny » FAQ » 2.5 TDI