Ciężej odpala

Silniki diesla o pojemności 2.5 litra
darek8677

Ciężej odpala

Post autor: darek8677 »

Witam Wszystkich😉 VW T5 2.5 131km. Przebieg 352. Silnik czy ciepły czy zimny odpala jednakowo. Z małym opóźnieniem. Tzn rozrusznik musi obrócić 4-5 razy. Po odpaleniu wszystko ładnie silnik pracuje od samego startu. Dodam że poprzedni właściciel zalał mu 10w40. Będę wymieniał wszystkie filtry i oleje zmienię na 5w30. I sprawdzę i doładuje akumulatorMoże to być wina że gęsty olej? Czy filtr paliwa? Mam vcdsa jak tylko zrobię diagnostykę to wrzuce Pozdrawiam.
kubeq

Re: Ciężej odpala

Post autor: kubeq »

Witam Kolegę, z mojej strony rada: sprawdź kabel masowy idący na silnik, bo jest wada produkcyjna i przy samej złączce dokrecanej do silnika. Tam jest koszulka plastikowa i kable są chyba lutowane, tworzy się ogniwo i koroduje. U mnie był przegnity, a zanim doszedłem dontego to wymieniłem alternator, bo przeladowywac i dopiero jak stanął i w ogóle nie odpalił, to doszedłem conjest. niestety wiecej nie pomoge, w twoim problemie, ale mam podobny. Ogólnie dopiero uporałem się z usterkami, które wybikly przez niewłaściwe naprawy i między innymi uszczelnilem wydech na kolektorze wydechowym o turbo i od tego czasu kiepsko pali. ale u mnie była też zrzucana głowica dwa lata temu i pomimo moich próśb i upomnień mechanik dał stara podkładkę diamentowa na wałek a nową w pudełku z wymienionymi czesciami. Więc u mnie to może być też kat zapłonu, ale moc ma, pali mało itd... Więc zero objawów towarzyszących.
Mam prośbę, jak dojdziesz co było, to daj znać.
binek

Re: Ciężej odpala

Post autor: binek »

Na pewno noe gesty olej 🙈🙈
Transporter kombi 8os. 2.5tdi BNZ 130KM , Multivan 2.5Tdi 4Motion BPC 174KM
ODPOWIEDZ