Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » 1,9 TDI / 2.0 TDI

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość

Witam,
Nie znalazłem nigdzie podobnego problemu wiec zakładam nowy temat.
Mam vw t5 multiwana 1,9 tdi kod silnika brs
Od jakiegoś czasu mam problem z nadmiernym ciśnieniem w układzie chłodzenia po przejechaniu 50 km płyn wyrzuca ze zbiorniczka przez przelew. do takiego stopnia że kolejnego dnia rano na zimnym silniku płyn w zbiorniczku znajduje się na wysokości dolnej rurki od zbiorniczka po kolejnym zagrzaniu silnika bez dolewania płynu poziom potrafi podnieść się do normalnego stanu. Na rozgrzanym silniku po odkręceniu korka poziom płynu potrafi się jeszcze bardziej podnieść -wypełnia cały zbiorniczek. Płyn pojawia się i znika. Po przejechaniu około 1000km musze dolać około litra płynu ale cały ubytek jest wyrzucany przez zbiorniczek. Wymieniłem korek zbiorniczka termostat sprawdzony wentylatory chodzą.
W sobote skróciłem obieg - wyeliminowałem obieg przez webasto oraz tylna nagrzewnicę przejechałem 800km do dnia dzisiejszego problem ustąpił poziom płynu na zimny i ciepłym identyczny ciśnienie w układzie jest ale dużo mniejsze. Silnik na ciepłym i zimny odpala od strzała nie kopci pracuje równo ogrzewanie działa zarówno na dużym obiegu jak również teraz po odcięciu webasto temperatura nigdy nie wzrasta powyżej 90 st C co może być problemem że na dużym obiegu jest problem z ciśnieniem?
Czy układ może być zapowietrzony miesiąc temu demontowałem tylna nagrzewnicę mógł się zapowietrzyć układ? Układ jest duży jeśli zapowietrzenie to jak go skutecznie odpowietrzyć

Pozdrawiam
Łukasz

Układ duzy ale nie wydaje mi się, że odpowietrzenie jest trudne. Też kiedyś walczyłem z układem chlodzenia i wymieniałem tylną nagrzewnicę i w zasadzie samo sie odpowietrzyło. Dolałem 2- 3 razy płynu po przejechaniu kilku odcinków i było odpowietrzone.

Jeśli to BRS to masz chłodnice recyrkulacji spalin. Omiń ją i pojeździj,bardzo łatwo,jedna rurka wygięta. Jeśli wyeliminujesz chłodniczkę to raczej Uszczelka/głowica :(

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Indeks witryny » FAQ » 1,9 TDI / 2.0 TDI