Kontrolka ładowania

Tematy związane z żarówkami, bezpiecznikami, kabelkami, czujnikami
OldBoy

Kontrolka ładowania

Post autor: OldBoy »

Witam.
T5 silnik AXD
Ostatnio jak odmówił posłuszeństwa rozrusznik to pomyślałem by sprawdzić alternator, do wymiany poszły szczotki i sprzęgło. Jednak po wymianie raz miałem problem że nie wzbudziło mi się ładowanie, po czym wskoczyło. Jednak ani jak było ładowanie i jak go nie było to na desce nie paliła i nie pali mi się kontrolka ładowania. Teraz to już nawet nie wiem czy w ogule kiedykolwiek mi się zapalała przy uruchamianiu. Sprawdzałem VCDS test wskaźników i tam też nie było tej kontrolki.
Czy może ktoś może podpowiedzieć jak z tą kontrolka jest?
piekaro

Re: Kontrolka ładowania

Post autor: piekaro »

Sprawdź czy się świeci przy samym zapłonie przed odpaleniem, może sama kontrolka się uszkodzila/spaliła, co do ładowania które raz jest A raz nie to sprawdź czy sprzęgło na alternatorze kręci nim, kiedyś miałem tak że koło się kręciło A alternator nie, uszkodzone było właśnie sprzęgło na kole
OldBoy

Na zapłonie kontrolki nie ma, sprzęgiełko jest wymienione na nowe, samo ładowanie 14,55 do 14,80V,
Wczoraj po uruchomieniu ładowanie od razu wskoczyło.
Dziwi mnie że nawet VCDS w trakcie testu nie miał pozycji akumulatorka - ładowania.
Robiłem też test alternatora testerem i był OK

Najgorzej że stało się to jego naprawie, które była zrobiona zapobiegawczo przed sezonem.

A normalnie powinna się kontrolka zapalać?
piekaro

Post autor: piekaro »

Czy powinna, powiem tak we wszystkich autach którymi jeździłem zawsze się pali kontrolka aku przed odpaleniem , więc wydaje mi się że tu też powinna
OldBoy

Z tego złożenia i ja wychodzę, ale mam samochód ten dopiero 4 miesiące i tak naprawdę go szykuje pod użytkowanie. Nie wiem czy była, na pewno nie ma i co najciekawsze nie mam jej na teście VCDM
tak jak by nie było tej funkcji , nie mam też kontrolki checengine która w większości aut się zapala po stacyjce.
OldBoy

Może ktos u siebie sprawdzić jak ma ten sam model jak jest i sprawdzić czy to normalne że na teście VCDM nie jest wykrywana kontrola??
ODPOWIEDZ