Ogrzewanie tyłu ,paki

Gdy w zimę tylko chłodzi, a latem tylko grzeje
filutek

Re: Ogrzewanie tyłu ,paki

Post autor: filutek »

jacula pisze:Co byście mi poradzili .
Ściągnąłem połowy ściany grodziowej dokładnie górę jej, chciałbym zrobić ogrzewanie paki bo zawsze jest niedogrzana . W vw t4 miałem zaraz za przednimi siedzeniami kratkę z której leciał nawiew i takie coś by mogło być w moim T5 ale czy da się tak zrobić ? lub czy nie za dużo z tym roboty ? Czy ktoś z was sobie jakiekolwiek robił ogrzewanie na pace ? Może macie swój sprawdzony sposób ? :roll:

https://www.ebay.de/itm/292830000995
jacula

Post autor: jacula »

No jest to super 5KW to ogrzeje nawet cały mój garaż (na dwa busy ) :P Myślałem o czymś trochę coś tańszym bo to będzie sporadycznie używane które chciałbym zamontować pod siedzeniem kierowcy i na 12 V :( no ale jak nic nie znajdę ciekawego to będę zmuszony montować to Webasto :|
Mam czas do póznego lata może tu ktoś jeszcze coś zademonstruje co działa na 12 V :lol:
filutek

Post autor: filutek »

jacula pisze:No jest to super 5KW to ogrzeje nawet cały mój garaż (na dwa busy ) :P Myślałem o czymś trochę coś tańszym bo to będzie sporadycznie używane które chciałbym zamontować pod siedzeniem kierowcy i na 12 V :( no ale jak nic nie znajdę ciekawego to będę zmuszony montować to Webasto :|
Mam czas do póznego lata może tu ktoś jeszcze coś zademonstruje co działa na 12 V :lol:

Jak sporadycznie to polecam

https://www.ebay.de/itm/254498838146
jacula

Post autor: jacula »

Czy to trzeba instalować ,kable ,wtyczki itd..? czy od góry wlewamy ropę i jazda :roll:
ROBAL26

Post autor: ROBAL26 »

jacula pisze:Czy to trzeba instalować ,kable ,wtyczki itd..? czy od góry wlewamy ropę i jazda :roll:
Ogólnie to tylko wlewasz ropę i podłączasz zasilanie + i - pod aku .
Rozważałem taką opcję u siebie ale kolega z aso dał mi małą sugestią ( że do tego powinni dawać gaśnicę 5kg) dało trochę do myślenia i po niedługim zastanowieniu zdecydowałem się na zakup webasto dedykowanego do T5 .ok
ODPOWIEDZ