Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Klimatyzacja / Ogrzewanie

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość

Jako że jestem świerzakiem to zadam być może banalne pytanie aczkolwiek poszukując różnic w wersjach shuttle i Caravelle niewiele jest informacji aczkolwiek najbardziej interesuje mnie kwestia chłodzenia/grzania przedziału pasażerskiego jeśli w podsufitce nie ma nawiewów. Jak to się odbywa i czy jest efektywne. Ostatnio jechałem Transitem 2008 w którym nie było nawiewów na tył i przy mrozach -15 i więcej z tyłu panował mróz a latem zapewnie jest piekarnik.
Także proszę o info. W shuttle jest niby pokrętło z nawiewem na tył ale co to daje...?
Będę dźwięczny za pomoc

Załączniki:
328378709_8_1000x700_volkswagen-caravelle-t519tdi-klimanawi-9-osob-_rev006.jpg [95.34 KiB]
Pobrany 23 razy

Jak jest to pokrętło to jest też ogrzewanie na tył, jak nie ma w podsufitce kratek to są tylko nawiewy po prawej stronie z tyłu kolo przesuwnych drzwi o w bagażniku.

Jak nie ma pokrętła to będzie zimno i goraco z tyłu.

Miałem wersje T5 z ogrzewaniem z tyłu było zimą ciepło, ale klime miał tylko na przód i latem potrzebowałem trochę czasu przy upalach 35 stopni żeby się
schodził.
Nie było wersji osobowych bez ogrzewania z tyłu czyli jak ktoś tak ma to kupił sobie przerobione go blaszaka.

Pytania jeszcze?

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Grzanie jest pewnie jest bo to Transporter Shuttle ale nawiewów brak więc problem latem.

No to dobra jedziemy dalej za ciosem :)
Czy jak jest ten dodatkowy pstryczek na tył i nawiewy to będzie chłodno w części pasażerskiej?
https://2.allegroimg.com/s400/0128c9/08 ... d573601922 ,bo w t4 chyba było tak że jak nie było klimatronika na tył to wiało tylko powietrzem o temperaturze zewnętrznej bez klimy. Tu (na zdjęciu) jest manualne na pokrętło więc nie wiem czy też tak jest.
Czy z góry wieje tylko zimne czy też ciepłe powietrze jak już są nawiewy?
Zależy mi na kupnie osobowej t5 z klimą na tył i grzaniem oczywiście, więc wolę dopytać żeby nie zbłądzić

Z góry wieje zimne lub ciepłe.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Wersje z okrągłymi kratkami w podsufitce mają klimatyzacje z tyłu, natomiast bez nich jest tylko ogrzewanie, ten przełącznik z linku wystepuje w wersji caravelle, jak jest drugi panel w przedziale pasażerskim by załączyć możliwość regulacji ogrzewaniem z tyłu, bez klimy latem jest ciężko schłodzić przedział pasażerski, bo przednia klimatyzacja jest za mało wydajna by w miarę szybko schłodzić całego busa, Shuttle bedzie wiała albo zimnym albo ciepłym zależy jak się ustawi

tel 507112685

U mnie niema nagrzewnicy z tyłu sprawdzałem po Vin i taki wyszedł 9 miejsc i bez nagrzewnicy.
Chciałbym dorobic warszawa i okolice moze zna ktos dobrego w te klocki

mozna dolozyc wentylacje ogrzewanie i klimatyzacje do tylu ,czesci mam na miejscu
jak by bylo tylko ogrzewanie z tylu to tez mozna zmienic na klime zeby z tylu wialo latem zimno
Rozdzielnica ,rurki pod spod auta i wymienic wymiennik ciepla i mamy klime z tylu!!!

tel 507112685

ile kosztuje załozenie ogrzewania z tyłu

pociągnę dalej temat
Z tyłu wieje mi tylko ciepłe powietrze w wersji z nawiewami w podsufitce z regulacją manualną.
Przyczyny mogą być dwie albo sam przełącznik albo zawiesza się siłownik.
Niemniej jednak utylizacji i tak uległ sterownik z podsufitki
teraz pytanie bo jest kilka wersji
różnice widać tu http://autonovad.ua/index.html?ml=40&my ... &pg=168227
albo na zdjęciach
https://ibb.co/mHnw8F

z mojego panelu odpadła pokrywka
Pokrywka ma jeden rządek guzików do regulacji natomiast płytka sterująca ma już dwa rządki.
I teraz pytanie czy oba sterowniki są wymienne czy nie do końca bo nie wiem czy w moim już ktoś grzebał czy tak było fabrycznie.
Cena nowego sterownika to okolice tysiaka także nie wiem czy kupować używkę za połowę i się modlić żeby była sprawna czy kupić nowy i mieć spokój.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Indeks witryny » FAQ » Klimatyzacja / Ogrzewanie