Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Hamulce, zawieszenie, układ kierowniczy

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Witam,
Pojawił mi się taki problem:
Zapaliła się kontrolka ABS i ESP, czasem znika ESP i potem ABS ale po ponownym uruchomieni silnika świeci się na stałe i nie chce zgasnąć.
Po podłączeniu pod komputer okazało się że wyskakuje błąd:
00668 - Zasilanie (30) - poniżej dolnego dopuszczalnego progu regulacji - nieciągły
00285 - czujnik prędkości koła przedniego prawego - obwód nieprawidłowy - stały (czasami wyskakuje nieciągły)
Następnie wymieniłem czujnik.
Pomimo tego nie pomogło, dzisiaj wziąłem miernik i sprawdziłem na nim że jak ustawie na 20V to na wiązce mam 8,15 - 7,56 a na lewym kole na wiązce jest stałe 11,15-11,14.
Sprawdziłem kabel od czujnika aż do momentu w którym wchodzi w podszybie brak uszkodzeń.
Zastanawia mnie niska moc prądu w wiązce do prawego czujnika.
Czy macie pomysły co może być przyczyną ?

zicons pisze:
Witam,
Pojawił mi się taki problem:
Zapaliła się kontrolka ABS i ESP, czasem znika ESP i potem ABS ale po ponownym uruchomieni silnika świeci się na stałe i nie chce zgasnąć.
Po podłączeniu pod komputer okazało się że wyskakuje błąd:
00668 - Zasilanie (30) - poniżej dolnego dopuszczalnego progu regulacji - nieciągły
00285 - czujnik prędkości koła przedniego prawego - obwód nieprawidłowy - stały (czasami wyskakuje nieciągły)
Następnie wymieniłem czujnik.
Pomimo tego nie pomogło, dzisiaj wziąłem miernik i sprawdziłem na nim że jak ustawie na 20V to na wiązce mam 8,15 - 7,56 a na lewym kole na wiązce jest stałe 11,15-11,14.
Sprawdziłem kabel od czujnika aż do momentu w którym wchodzi w podszybie brak uszkodzeń.
Zastanawia mnie niska moc prądu w wiązce do prawego czujnika.
Czy macie pomysły co może być przyczyną ?

W jakim stanie jest akumulator?

Spadek napiecia przy odpalaniu moze wywalac blad 00668

Akumulator wymieniłem na nowe, stary i tak miał już parę lat.
Nie mniej błąd dalej wyskakiwał.
Postanowiłem przyjrzeć się silnikowi i pompie ABS wraz ze sterownikiem.
Nie rozbierałem pompy bo nie mam na to czasu, zrobię to w przyszłym tygodniu ale okazało się że jak ruszyłem, wiązką kabli która idzie do sterownika i gdy docisnąłem wtyczkę to zgasła kontrolka ESP, a po podłączeniu komputera nie było też błędy 00668 a błąd "00285 - czujnik prędkości koła przedniego prawego - obwód nieprawidłowy - stały" przeszedł w tryb "nieciągły". Udało się skasować błędy i zgasła kontrolka ABS.
Prawdopodobnie gdy wymieniałem filtr paliwa, musiałem poruszyć wiązkę przy pompie ABS.
Problem zatem jest przy kablach lub wtyczce przy pompie ABS, być może któryś kabel się utlenił.

Kolego Zicons i jakie było rozwiązanie tych błędów pytam gdyż mam ten sam problem błąd 00668-spadek napięcia na zacisku 30 i błąd lewego tylnego czujnika abs, na początek wymieniłem czujnik oryginał ATE poczyściłem masy i dalej te same błędy wracają , akumulator jest nowy więc konczą mi się pomysły.

t5taxtom pisze:
Kolego Zicons i jakie było rozwiązanie tych błędów pytam gdyż mam ten sam problem błąd 00668-spadek napięcia na zacisku 30 i błąd lewego tylnego czujnika abs, na początek wymieniłem czujnik oryginał ATE poczyściłem masy i dalej te same błędy wracają , akumulator jest nowy więc konczą mi się pomysły.

Może się komuś przydać na przyszłość, zrzuciłem lewe tylne nadkole i w miejscu gdzie kabel przechodzi do środka po prostu się przetarł ot jakość VW.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Indeks witryny » FAQ » Hamulce, zawieszenie, układ kierowniczy