Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Hamulce, zawieszenie, układ kierowniczy

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Głównie chodziło mi o sprawdzenie auta na miejscu ale patrząc na przebieg to miała już prawo się skończyć.

Ja wiem dokładnie co mam u siebie i nie ma tutaj co porównywać, bo to nie T5 poza tym sam osobiście dbam o auto i to jest zaleta. Solidnych mechaników po prostu nie ma aby na nich polegać

Ja też zawsze wiem co mam ale to wymaga czasu na zapoznanie. A najlepiej się wie jak już się wszystko powymienia :) Tak miałem w T4 po kilku latach posiadania. Też wiele rzeczy przy aucie zrobie sam ale nie wszystko jestem w stanie. Mam natomiast kilku zaprzyjaźnionych mechaników i jak im cos zlecam to jest to robione pod moim upierdliwym nadzorem :) i czasm coś po nich poprawiałem. Niestety, problem z moimi znajomymi mechanikami jest taki, że oni mają pracowników, którzy fizycznie grzebią w autach. Czasami ich solidność woła o pomstę do nieba!

Wprawdzie wątek jest o układzie kierowniczym ale jako ciekawostke dodam, że dziś na 150 km przed Madrytem, bus samowolnie zwolnił do 20 km/h i zaprezentował sprężynke na desce. Odczytany błąd P0299 - za niskie ciśnienie doładowania. Dojechali tak do najbliższego "CPNu" , otworzyli Sangrie i zbierają siły na namówienie jakiegoś Hiszpana na pomoc w niedziele :)

To maski nie otworzyli żeby popatrzeć na wężyki od turbiny ?

Radauskas pisze:
A jest gdzieś podane jaki olej jest zalecany do wspomagania w moim aucie ? Przejrzałem całą instrukcje, którą mam w PDFie i nie dość, że nigdzie nie znalazłem takiego info to jeszcze nie podali gdzie się znajduje korek od zbiorniczka ( w dziale, w którym informują jakie ważne korki są pod maską ) To taka ciekawostka,.. oczywiście wiem gdzie jest korek :)

Ja jeżdzę na zwykłym ATF i jest miodzio.Kiedy kupowałem mojego to miał uszkodzone wspomaganie.Okazało się ,ze miał przetartą rurkę od wspomagania przez drążek reakcyjny,cyknąłem tigiem rureczkę zalałem ATF -em i tak jeżdżę.

motoria pisze:

Ekipa jest "atechniczna",.. pojęcie o tym co jest pod maską raczej "babskie". Ale jakąś tam próbe w.g. moich wskazówek podjęli. Następnego dnia, czyli dziś rano spotkali Polaka - kierowcę TIRa - mechanika. Pooglądał to i owo ale nic nie wypatrzył. I to mnie martwi bo też liczyłem na jakiś wężyk. Układ sterowania turbiną raczej sprawny bo sztangę wciąga po uruchomieniu silnika. Żadnego rozszczelnienia dolotu nie wypatrzył. Dziś taksówka wysłana przez assistance zabrała ich do Madrytu do hotelu ( kurs w dwie strony ponad 300 km. ), a jutro dojedzie laweta z busem do jakiegoś ASO. Zobaczymy co dalej. Trochę się martwię, żeby nie próbowali naciągnąć na nowe turbo.

jeśli chodzi o olej to dwóch "regeneraczy" maglownic zaleca czerwony ATF DEXTRON II, a nie poleca lubianego wśród użytkowników VW zielonego FEBI. Podobno ten drugi chłonie wilgoć i szybciej pojawia się korozja w maglu. Poza tym ten pierwszy lepiej znosi zmienność temperatur.
No i zalecają gumowe osłony. Rzeczywiście wśród zamienników królują termooplastyki ( pewnie kruche ).
Komplet osłon w ASO + obejmy - prawie 200,- :evil:

Radauskas pisze:
motoria pisze:

Ekipa jest "atechniczna",.. pojęcie o tym co jest pod maską raczej "babskie". Ale jakąś tam próbe w.g. moich wskazówek podjęli. Następnego dnia, czyli dziś rano spotkali Polaka - kierowcę TIRa - mechanika. Pooglądał to i owo ale nic nie wypatrzył. I to mnie martwi bo też liczyłem na jakiś wężyk. Układ sterowania turbiną raczej sprawny bo sztangę wciąga po uruchomieniu silnika. Żadnego rozszczelnienia dolotu nie wypatrzył. Dziś taksówka wysłana przez assistance zabrała ich do Madrytu do hotelu ( kurs w dwie strony ponad 300 km. ), a jutro dojedzie laweta z busem do jakiegoś ASO. Zobaczymy co dalej. Trochę się martwię, żeby nie próbowali naciągnąć na nowe turbo.

Miałem podobnie w moim 2,5TDI zero mocy max 60km/h zaniskie cisnienie doładowania okazało się że padł zawór sterujący gruchą.

poldi1969 pisze:
Miałem podobnie w moim 2,5TDI zero mocy max 60km/h zaniskie cisnienie doładowania okazało się że padł zawór sterujący gruchą.

Byłoby miło. Aczkolwiek przy włączeniu i gaszeniu silnika sztanga chodzi więc wygląda, że zawór żyje.
I ich prędkość osiągała 10-20 km/h,.. nie 60.

Minął tydzień,.. równo tydzień jak w sobotni wieczór auto stanęło i również w sobotni wieczór wyjechało z Madrytu z nową turbiną. Nie tak miał wyglądać koniec tej wyprawy.
A żeby nawiązać do tematu wątku to tylko dodam, że wyjechało również z nową maglownicą ( regenerowaną ).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Indeks witryny » FAQ » Hamulce, zawieszenie, układ kierowniczy