Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Przeniesienie napędu, sprzęgło

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Od pewnego czasu zauważyłem w moim t5 takie objawy.
Po wbiciu pierwszego biegu puszczam sprzęgło rusza gładko, wbijam wsteczny puszczam sprzęgło i jest szarpniecie nie ma płynnego ruszania. Wrzucam na luz i ponownie wbija wsteczny rusza płynnie, jak wrzucę ponownie jedynkę następuje szarpnięcie.
Zastanawiam się czy coś ze skrzynią biegów czy sprzęgło ( docisk ,sprzęgło dwumas).
Zauważyłem też że czasami po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów jak już wszystko rozgrzane zatrzymuje się np. na światłach przed ruszeniem wciskam sprzęgło wbijam jedynkę i następuje szarpnięcie tak jakby było całkowitego rozłączenia napędu.
Jak myślicie sprzęgło czy skrzynia? Może już ktoś miał podobne objawy?
Może jakieś propozycje jak co sprawdzić żeby wykluczyć jedno lub drugie?
Skrzynia manual 6-cio biegowa GWB

poldi1969 pisze:
Od pewnego czasu zauważyłem w moim t5 takie objawy.
Po wbiciu pierwszego biegu puszczam sprzęgło rusza gładko, wbijam wsteczny puszczam sprzęgło i jest szarpniecie nie ma płynnego ruszania. Wrzucam na luz i ponownie wbija wsteczny rusza płynnie, jak wrzucę ponownie jedynkę następuje szarpnięcie.
Zastanawiam się czy coś ze skrzynią biegów czy sprzęgło ( docisk ,sprzęgło dwumas).
Zauważyłem też że czasami po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów jak już wszystko rozgrzane zatrzymuje się np. na światłach przed ruszeniem wciskam sprzęgło wbijam jedynkę i następuje szarpnięcie tak jakby było całkowitego rozłączenia napędu.
Jak myślicie sprzęgło czy skrzynia? Może już ktoś miał podobne objawy?
Może jakieś propozycje jak co sprawdzić żeby wykluczyć jedno lub drugie?
Skrzynia manual 6-cio biegowa GWB

Ja tam myślę żebyś sprawdził wieloklin na przegubie, drugi mój pomysł to tak mocno zużyty dwumas. Jak mój wyciaglem z auta to miał taki duży właśnie luz. A jak podniesiesz auto na lewarku dasz bieg i kręci kołem przód tył to jaki jest luz.

No i się zes....ło. Właśnie odholowałem do warsztatu. 99% wieloklin na półosi.

czy ktoś wie czy w T6 wyeliminowali ten problem??

Daroo pisze:
czy ktoś wie czy w T6 wyeliminowali ten problem??

W lipcu, przed wyjazdem na wakacje, profilaktycznie wymieniłem prawą półoś korzystając z zestawu naprawczego z Allegro. Zanim to uczyniłem odwiedziłem ASO - uzyskałem tam informację, że nowe Transportery mają poprawioną półoś prawą i ta wada już nie występuje. Zaproponowano mi nawet wymianę na zmodyfikowaną za cenę coś ponad 3 tys.
Mój wałek pośredni był strasznie wyrobiony, zdążyłem "za pięć dwunasta". Trzeba podkreślić, że był fabryczny, a przebieg, to 360.000.

U mnie też tak szarpal .kupiłem nowy serwisowy przeguby środkowy w komplecie z wałkiem. I jest super. Wałek był dłuższy od starego o jakieś 1.5 cm , więc jest to wersja poprawiona wchodzi dalej w półoś

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Indeks witryny » FAQ » Przeniesienie napędu, sprzęgło