Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Blacharka

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Założyciel

Zabrałem się w końcu za wymianę przegnitych drzwi.

Obrazek

Spokojnie, to nie wszystkie typy tak mają. Tylko te w których złota rączka położyła pół kilo szpachli w ramach napraw przedsprzedażowych.

Drzwi trzymają się w trzech miejscach. Można je zdemontować również z obitką na sobie. Rolka górna, na dwóch śrubach XZN, dolna na trzech śrubach XZN i środkowa na dwóch również XZN.

Przed rozpoczęciem demontażu warto zabezpieczyć newraligczne miejsca, które mogą być uszkodzone niepewnym trzymaniem drzwi, albo samą rolką. Na pewno to miejsce:

Obrazek

Jeżeli wymieniacie również szybę, warto zadbać, by zatrzaski pod plastikowe obitki były zamontowane przed szybą, gdyż cześć z nich bardzo ciężo wyjąć przy założonej szybie.

Obrazek

Warto też coś podłożyć pod drzwi przed demontażem. Mi pomogły dwie skrzynki piwa i na to miekkie podkładki.

To pierwsze zdjęcie [ z nożem ] to widok dla ludzi o mocnych nerwach :shock: .Mam nadzieję że to naprawdę przypadek odosobniony .Skrzynki piwa też mi zawsze pomagają ,ale już po robocie :D

Założyciel

Spokojnie, tutaj ktoś po kolizji wrzucił pół kilo szpachli. Ostatnio odpadła.

Warto zwrócić uwagę przy zakupie, czy te miejsca nie zostały uszkodzone/naprawiane (drzwi rozsuwane, nadkole pomiędzy nimi a kołem tylnym). Jak widać już rozstaw osi 3000 mm potrafi u niektórych skutkować obtarciami w tamtym miejscu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Indeks witryny » FAQ » Blacharka