Mechanik Warszawa szukam

Sprawdzone przez użytkowników warsztaty i ich ocena
astalavista

Mechanik Warszawa szukam

Post autor: astalavista »

Witam,

Szukam mechanika w Warszawie okolicy, do przejrzenia pomocy przy VW T5 2,5 TDI 174 KM 2006r. Auto na 348k przejechane n,
niestety bierze dużo oleju 1l 100 km, schodzi również płyn chłodnicy.
Sporo w aucie zrobione, dlatego szukam kogoś do pomocy co robić .. już paru speców doradzało .. i nie pomogli ..
PZdr
serwan

Re: Mechanik Warszawa szukam

Post autor: serwan »

deja vu mam.. :) kupiłem t5 3 lata temu, krótko po zakupie okazało się to co u Ciebie - i 'fachofcy' jeden za drugim 'czapkę zdjąć', 'głowice zrywamy'.. pier*nie głupot, na przypadku t5 i solnika 2.5 doskonale widać że potrzebny jest do niego warsztat który wie i się zna. jeżeli znajdziesz serwis który w takim wypadku Ci powie że trzeba zmienić pompę wody, i doda że tylko na oryginalną (700 zeta), to idź do takiego serwisu.

kłopot jaki to mam to polecenie serwisu który mi pomógł :) generalnie za sam fakt że człowiek wiedział, wymienił i faktycznie miał rację (wymienił pompę wody, która jednocześnie jest pompą oleju; diagnoza przez telefon, jak usłyszał objawy powiedział żeby nie ruszać głowicy, nic nie kombinować tylko do niego na wymianę pompy) należy mu się duże brawo, ale potem przez 2 kolejne lata korzystałem z ich usług i w trzecim roku się poddałem - było coraz gorzej do dramatycznie słabo; w pierwszym roku zdiagnozował pompę i oszczędził mi remontów silnika u 'fachofców', ale potem były wpadki za wpadką, z momencie kiedy się nieco wściekłem i zrezygnowałem z ich usług właścicie zadzwonil i przepraszam tłumacząc sie covidem i problemami z pracownikami - ale suma summarum już do nich nie jeżdzę. gdybyś jednak chciał się skusić na potwierdzenie diagnozy i ewentualną wymianę - serwis jest w Lodzi, nazywa się Sztupeccy; o skali problemu z serwisem t5 niech świadczy to że mieszkając w Warszawie przez 3 lata jeździłem do serwisu do Lodzi..

rób pompe, nie daj się namówić na remont silnika :)

pozdrawiam
t
astalavista

Witam,
Dziękuję za odpowiedź.
Tez juz mnie namawiali zdejmijemy głowice i zobaczymy co dalej..
A pewności nie ma ze będzie ok.
No i koszty.. sprawdzę pompę wody i zobaczymy..

Pzdr
serwan

Post autor: serwan »

Ponoć bez demontażu nie da się ocenić szczelności, za to po demontażu widać zużycie; jeżeli nie zmieniałem lub nie masz pewności czy poprzedni właściciel zmieniał - zmień; trwałość jest oceniana na 200kkm, więc z Twoim przebiegiem powinieneś montować już trzecia.
binek

Post autor: binek »

astalavista pisze:
05 sie 2021, 18:33
Witam,
Dziękuję za odpowiedź.
Tez juz mnie namawiali zdejmijemy głowice i zobaczymy co dalej..
A pewności nie ma ze będzie ok.
No i koszty.. sprawdzę pompę wody i zobaczymy..

Pzdr

Uporałeś się? Przy takim zużyciu oleju raczej masz zużyte tuleje cylindrów, niestety w niektórych 2.5 tak się dzieje
Transporter kombi 8os. 2.5tdi BNZ 130KM , Multivan 2.5Tdi 4Motion BPC 174KM
binek

serwan pisze:
02 sie 2021, 9:31
deja vu mam.. :) kupiłem t5 3 lata temu, krótko po zakupie okazało się to co u Ciebie - i 'fachofcy' jeden za drugim 'czapkę zdjąć', 'głowice zrywamy'.. pier*nie głupot, na przypadku t5 i solnika 2.5 doskonale widać że potrzebny jest do niego warsztat który wie i się zna. jeżeli znajdziesz serwis który w takim wypadku Ci powie że trzeba zmienić pompę wody, i doda że tylko na oryginalną (700 zeta), to idź do takiego serwisu.

kłopot jaki to mam to polecenie serwisu który mi pomógł :) generalnie za sam fakt że człowiek wiedział, wymienił i faktycznie miał rację (wymienił pompę wody, która jednocześnie jest pompą oleju;

Co takiego? Pompa wody jest jednocześnie pompą oleju?
Kolego przestań wypisywać głupoty i wprowadzać ludzi w błąd.
astalavista

Witam,

Niestety jeszcze nie .. problem może być również na cylindrach .. strasznie mocno dymi .. przepala olej ?
a i jeszcze jedno ...
płyn wyciekł do zera !
czyli może nie uszczelka ?
Pzdr
binek

Priv
binek