Uszkodzona Roleta

Modyfikacja, naprawa, pielęgnacja.
bartek848

Uszkodzona Roleta

Post autor: bartek848 »

Witajcie
Zauważyłem że jedna z rolet (żaluzji) nie zwija sie.
Uszkodzoną rolete musze jakoś zdemontować, probowałem ją delikatnie podważyć - narazie bez skutkow
Czy jest możliwość wyciągniecia samej rolety bez wczesniejszego demontażu całego boczka?
Jesli tak, prosiłbym o jakieś informacje na temat umiejscowienia zatrzaskow.
Caravelle 2006 2.5 TDI BPC
VwTransporterLodz19

Re: Uszkodzona Roleta

Post autor: VwTransporterLodz19 »

Kolego niestety musisz zdjąć boczek , dziś to przerabiałem Do boczka jest przykręcona roleta na 5 albo 6 śrub z tego co pamietam .

powodzenia
Filoszka

Post autor: Filoszka »

Mam ten sam problem - roletka po lewej stronie w drugim rzędzie - tam gdzie stolik w Multivanie
Może macie jakieś instrukcje jak zdjąć ten boczek - bo chyba nie będzie najprościej.
Lub może jakieś patenty na rozruszanie tej roletki - mam w maxymalnym wyciągnięciu i nie chce się zwinąć....
Daroo

Post autor: Daroo »

tak jak napisał VwTransporterLodz19 nie ma innej opcji jak zdjęcie tapicerki żeby się do niej dostać. jak lewa strona to trzeba zrzucić trzy maskownice słupków, wykręcić trzy kołki (ukryte właśnie pod słupkami) odkręcić próg bagażnika a reszta to spinki boczka. Może ten filmik trochę pomoże
https://www.youtube.com/watch?v=d6j7rOhXJ0M
AlexJoe

Post autor: AlexJoe »

W samej rolecie jest sprężyna nawinięta na oś wewnątrz rolki rolety. Jedną udało mi się naprawić, sprężyna była zużyta, więc ją nieco skróciłem, aby była mocniej skręcona przy rozwijaniu, pomogło na razie. Trzeba uważać przy rozkładaniu, najlepiej zdjęcia robić bo można się pomylić przy składaniu, trochę się z tym męczyłem (z godzinę). Jak pisali poprzednicy mnóstwo roboty przy samym demontażu rolety, demontowałem całą lewą stronę tapicerki żeby to zrobić.

Zakup nowej (jedną kupowałem, bo miałem urwaną od poprzedniego właściciela) to drogi biznes, dałem prawie 700 pln. Używane do mojej wersji long nie mogłem znaleźć.
VW T5 Caravelle 2.5 96KW TDISG6 kod silnika:AXD, skrzynia:GWB kolor: LA6W, środek kolor: GV 2005R
ODPOWIEDZ