podnośnik okna, zamiennik

Okna, relingi, bagażniki
serwan

podnośnik okna, zamiennik

Post autor: serwan »

hej,

w podnośniku połamał mi się jeden z plastikowych wózków (okazało się że poprzedni właściciel go naprawiał); kupiłem cały bok z prowadnicami (blacha, dwie prowadnice, wózki, linka), zamontowałem i.. szyba przy podnoszeniu pochyla się do przodu, podnosi nierówno i z oporem :(

ktoś podpowie czy to wina zamiennika? czy może są tam jakieś elementy do regulacji podnoszenia / nachylenia szyby których nie zauważyłem?

pozdrawiam
t
Rowojtek

Re: podnośnik okna, zamiennik

Post autor: Rowojtek »

Mam ten sam problem. Dziś chciałem kupić zamiennik ale Twój post - jakby z nieba. Będę rozkręcał drzwi na dniach, zobaczę o co kaman z tym przechylaniem szyby. Jak Ty zdobędziesz doświadczenia, to pisz koniecznie
serwan

Re: podnośnik okna, zamiennik

Post autor: serwan »

To w skrócie - tylko nowy lub oryginalna używka. U mnie było po kolei:
- 'zamiennik o jakości oryginalu' z allegro; po montażu dziwnie strzela i zgrzyta; zdjalem i okazało się że wózki do szyby mają inny kształt i jeden zaczepia o śruby mocujące głośnik; wózek po demontażu okazał się pęknięty od starć z tą śruba .
- chciałem przełożyć wózek z oryginalnego boku do tego kupionego i nic z tego; zamiennik ma nie tylko inny kształt wózków, ale i prowadnic, oryginalne wózki nie pasują do zamiennika
- kupiłem oryginalne wózki żeby naprawić stary bok - i niestety nijak nie dalo się ich założyć, brakowało tak z dwóch centymetrów linki; podejrzewam że jak była luźna po pęknięciu wózka to się coś w ślimacznicy zawinęło gdzieś dodatkowo i w efekcie linka jest za krótka
- ostatecznie kupiłem używkę i po montażu szyba podnosi się prosto, nic o nic nie zaczepia, zakładam więc że na jakiś czas jest spokój; demontaż i montaż jest upierdliwy, nie chciałbym znowu.. ;)
ODPOWIEDZ