Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Nadwozie

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość

Pasują ale tylko w wersji z drzwiami skrzydełkowymi.
Natomiast lampy T6 (od skrzydełek) można podciąć od spodu i założyć do klapy T5. Pozostają tylko widoczne zaokrąglone dolne narożniki.
Załącznik:
IMG_20171020_163849.jpg
IMG_20171020_163849.jpg [ 77.7 KiB | Przeglądany 645 razy ]

Na koniec zapraszam do obejrzenia filmu na Youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=fjZKgXSdMnM

I to się nazywa dobrze zrobiona robota.

Przyblizony koszt mnie interesoje.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

No dobrze Filutek, choć niechętnie - moja żona też czyta fora, dlatego koszt malowania w ASO pozostanie tajemnicą ;)

Ceny części wraz z kosztami przesyłki:

1. Maska - 900
2. Zderzak z halogenami - 1500
3. Błotniki - 700
4. Wzmocnienie zderzaka - 250
5. "Ślizgi" zderzaka mocowane do błotników - około 100
6. Wzmocnienie przednie - 250
7. Belka nadwozia (pod zderzakiem) - 200
8. Reflektory - 1000
9. "Ślizgi" reflektorów mocowane do błotników - około 80
10. Kierunkowskazy boczne - 100
11. Nadkola - 2 x 100
12. Dysze spryskiwaczy - około 90
13. Zbiornik spryskiwaczy - 100

Myślę, że na częściach można spokojnie zaoszczędzić około 1000. Niestety, za idealne reflektory, halogeny, zderzak czy wzmocnienie trzeba zapłacić - generalnie wszyscy wiemy, że części do T5 i T6 są niewspółmiernie do innych marek drogie.
Nie chciałem klejonych uchwytów lamp czy pękniętego wzmocnienia - tu można zaoszczędzić 500. Na upartego, można pozostawić nadkola, przycinając je odpowiednio - i jest kolejne 200.
Można też zaoszczędzić nie kupując śrub, wkrętów w serwisie i ostatecznie oddać do malowania "panu Heniowi" po 300 za element - ja jednak staram się unikać druciarstwa, zachowując też "zdrowy" kompromis.

Oczywiście do druciarstwa można by zaliczyć pozostawienie tylnej klapy z dostosowanymi lampami od "drzwiczek" - to etap przejściowy, klapa będzie zmieniona. Nie udało mi się jej jeszcze kupić w rozsądnych pieniądzach, a wystarczy spojrzeć na Allegro - dziś 3000 i zagadka, co przywiezie kurier.
Na marginesie, podobają mi się te światła od drzwiczek, jestem przekonany, że nie jedna osoba widząc je w klapie będzie miała choć przez chwilę zagwozdkę :).

Odnośnie malowania podkreślę, a jestem bardzo wymagający - mistrzostwo świata.

moja jeszcze nie czyta.

Super opis raz jeszcze

Co do lakierowania w ASO to mam inne zdanie bo wiem gdzie ASO Skoda z Kędzierzyn Koźle oddaje samochody do lakierowania.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

byłem na "premierze" filmu w piątek, ale nie chciałem kopiować tu linku bez zgody twórcy:). Co do przeróbki przód fajnie wygląda można by się pokusić o lampy ledy ale wiadomo cena kosmos puki co i jeszcze podłączenie żeby działało też pewnie wyczyn. Tył może i nie wygląda źle tak jak jest ale wiadomo to taki półśrodek. Mnie osobiście klapa z t6 nie do końca się podoba, ale jak przerabiać to całość z jej wadami i zaletami;)
Tu masz klapę za tysia z delikatną wgniotą którą myślę że lakiernik bez problemu wyciągnie przy okazji lakierowania http://allegro.pl/klapa-vw-t6-kolor-cza ... ml#thumb/1

Dzięki. Zwróciłem uwagę na tę klapę, jest faktycznie bardzo dobra. Dochodzi szyba 500, klamka i mechanizm zamka. Rozważam takie rozwiązanie tym bardziej, że lepiej pomalować klapę bez szyby.

Masz rację, jak przerabiać, to wszystko. Klapa wylatuje, tak jak rozsuwane drzwi, które zaczęły korodować przy klamce. Z LED'ów natomiast zrezygnowałem - z przyczyn, które dokładnie wymieniłeś.

Na premierze, fajnie powiedziałeś, przez chwilę poczułem się w smokingu ;) Film trzeba udostępniać, po to go zrobiłem. Sam musiałem się przekopać przez wiele zagadek.

takie są uroki przecierania szlaków:) niech coś zostanie dla potomnych. Ja już widzę efekt końcowy w Twoim aucie. Dołożyć do tego fajne koło, może lekko niższe zawieszenie, chromy z highine (rzecz gustu ale mnie się podoba) i auto będzie robić robotę. Co do klapy to wg mnie lepiej rozważyć taką opcję lekko uszkodzonej niż wywalać kosmiczne pieniądze a i tak klapa pójdzie do lakierowania.

Czytasz w moich myślach, listwy chrom ... o tak, a zawieszenie mam za wysokie. Szukam jeszcze nakładek progowych z PanAmericana. Jeszcze felgi białe szprychowe, jak starsze OZ'ety.

Wnętrze mi przeszkadza, szukam czarnej skóry. Był fajny komplet na Allegro za 8.000 ale z anglika - niestety dwójka drugiego rzędu wymagałaby znacznych przeróbek, koziołek również jest niesymetryczny. Pytałem w ASO o nowe poszycia - usiadłem normalnie, cena to jakiś absurd. Dzwoniłem do fabryki w Poznaniu - spuścili mnie. Znalazłem fabrykę, która szyje poszycia dla VW (są szyte w Polsce), nie udało mi się przebić, bardzo miła Pani odesłała mnie do ASO.

Zawieszenie idzie znaleźć czasami nawet gwintowane (jak ktoś lubi). Najlepszym rozwiązaniem byłby air ride co myślę że przy Twoim zapale nie było by jakimś problemem, coś dla inspiracji :) https://www.youtube.com/watch?v=Y-kXPJZ-9kk
Progi z panamericany miałem kiedyś brać bo był zestaw za jedyne 400zł ale wtedy miałem mieszane uczucia co do wyglądu na nich. Z czasem stwierdziłem że był to błąd że nie wziąłem bo teraz cena kompletu to od około 1200-2000zł a nawet więcej. Ciekawe są też progi od hartmanna ale puki co nie widziałem do sprzedania w używce, a nowe też kosmos cena. Ja bym celował do takiego auta raczej w jakieś fajne oryginalne felgi bo koło typu vossen i cała spółka bez odpowiedniej gleby nie zrobi raczej fajnego efektu. Mnie się podobają felgi w tym mniej więcej wzorze http://racelinesportsvans.com/wp-conten ... red-10.jpg
Wnętrze w skórze może i ładne i praktyczne ale lato patelnia a zima bez grzania to niezbyt przyjemna perspektywa. Jak uważasz ale ciemna oryginalna tapicerka z nowszych modeli dla mnie była by praktyczniejsza. A za tą cenę o której piszesz to już powoli można rozglądać się za wnętrzem z multivana co dopiero zrobiło by robotę w tym aucie ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Indeks witryny » FAQ » Nadwozie