Strona 1 z 1

Ciężko otwierają się drzwi przesuwne

: 03 lut 2020, 11:18
autor: jacula
Pacjent 2007 r 19.TDI
Co byście mi poradzili na drzwi przesuwne bardzo ciężko się otwierają i zamykają ? korozji tam niema auto przed malowaniem też ciężko chodziły muszę użyć dużej siły przy otwieraniu jak i zamykaniu ? Smarowanie tych szyn chyba się tak nie robi bo ktoś tam mówił że żaden smar bo chwyci cały brud i dopiero będzie lipa :roll: proszę o wasze rady :idea:

Może trzeba smarować rolki ? czy wy swoje smarujecie ? bo u mnie środkowa rolka trze o listwę maskującą :roll:

Re: Ciężko otwierają się drzwi przesuwne

: 19 lut 2020, 21:45
autor: zarzyk2
rolek nie smaruję, jakiś czas temu wymieniłem komplet rolek na zamienniki - nie powiem że działają idealnie, ale otwierają sie i zamykają lekko. zobacz czy twoje rolki w ogóle się kręcą... może są pozacierane.

Re: Ciężko otwierają się drzwi przesuwne

: 20 lut 2020, 8:38
autor: jacula
Rolki się kręcą to chyba nie ma sensu kupować innych bo się ładnie obracają :)
Plakiem do nabłyszczania tam psikłem w tą szynę prowadnicę i jest teraz super 80 procent lżej się otwierają i tak jak by zostało to będzie super :lol: zastanawiam się czy nie nasmarować samych tych łożysk białym technicznym smarem ? chodzi mi o środkową rolkę :roll:

Re: Ciężko otwierają się drzwi przesuwne

: 25 mar 2020, 12:30
autor: Radauskas
Mi drzwi się otwierały i zamykały. Ale tydzień temu oddałem auto na poprawki lakiernicze i lakiernik przyniósł mi dolny wózek w rozsypce. Oryginał z demontażu ( jak nowy ) 500,-, zamienniki 30-50,- na 100% chińczyki i wolałem uniknąć niespodzianki gdzieś w trasie. Kupiłem za 120,- jakiś zestaw z rolkami do samodzielnej wymiany ( trzeba rozszlifować i wybić ośkę z wózka, wymienić i zaklepać na nowo ). Podobno solidna polska robota.