Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Silniki benzynowe

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Swap na 1.8t

Powoli przymierzam się do swapu na 1.8t. Obecnie mam silnik 2.0 AXA 115km. Odziwo silnik daje sobie radę pomimo że napędza 9osobowego longa ale to raczej zasługa krótko zestopniowanej skrzyni - a auto ma trochę latać po autostradach więc już przy zakupie był plan na swap 1.8t + 6b manual. Jeśli chodzi o silnik to wybór padł na AWC czyli 1.8t z sharana - po wymianie wtryskiwaczy spokojnie zrobi bezpieczne 200KM i duży moment obrotowy "z dołu".
Zastanawia mnie kwestia skrzyni biegów - ze zdjęć wygląda jakby skrzynie z t5 miały inaczej położony mechanizm różnicowy niż te z sharana więc muszę dobrać coś z t5.
Skrzynia z 1.9 powinna pasować do 1.8t oraz w miejsce mojej obecnej - wyczytałem że skrzynie z 2.5 nie pasują do 1.9 więc i do 1.8t (większy rozstaw śrub mocujących) oraz ze skrzynie z 2.0 pasują do 1.9 kwestia tylko innych półosi - pomijając inne przeguby wewnętrzne to prawa jest jakby 2 częściowa z podporą a u mnie jest bez podpory i przy 1.8t miejsca na taką podporę nie będzie więc skłaniam się ku skrzyni z 1.9 lub może oddać moją na wymianę 4 i 5 biegu na dłuższe? Zależy mi na krótkiej 1,2 takiej jak jest obecnie bo w 9osób+bagaż bez problemu rusza pod duże wzniesienia. Może komuś się obiła rozpiska przełożeń po kodach skrzyń w t5? Jeśli ktoś ma jakieś porady to zapraszam do dyskusji - nie widziałem nigdzie opisanego takiego swapa - w necie jest tylko do t4.

Wsadziłem do T5 1,8 Turbo, fajnie latał, tylko oryginalna chłodnica ci nie wejdzie, przy oryginalnej skrzyni i 180KM zamyka piątkę :)
Miałem zamiar wsadzić skrzynię z 1,9 ale sprzedałem w takiej konfiguracji
Skrzynia z sharana nie podeszła, silnik jest bardziej w pionie

Super że odpisałeś - jeśli jest opcja pogadać przez tel to wyślij na priv swój numer - 15min rozmowy i wiem wszystko ;). Jeśli masz jakieś foto z prac to też chętnie zobaczę. Wsadzałeś AWC? Bo taki z przebiegiem 100tys mil zakupiłem kompletny i taki wydaje mi się jedyną słuszną opcja że względu na dolot do Turbo jak i kolektor ssący który wydaje się możliwie najmniej oddalony od głowicy czyli powinien wejść przed chłodnic? Czy chodziło Ci o ułożenie króćców w chłodnicy z 2.0 8V?

Mam tylko takie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po zdjęciach wygląda że wrzuciłeś tam jakieś AUQ w którym jest dużo większy kolektor ssący niż w AWC i skierowany w drugą stronę - stąd masz centralny intercooler "jednostronny" - to on kolidował z ori chłodnicą? AWC mieści się w sharanie w którym wydaje mi się jest mniej miejsca stąd wybór padł na niego gdyby nie to to pewnie wrzucałbym BAM'a. Wiązka silnika z AWC powinna pasować (ECU w sharanie za akumulatorem w t5 pod aku zaś wszelkie wiązki z actavi,loena,a3 będę mocno za długie bo komp jest w podszybiu. No i samo turbo z AWC jest inne niż w pozostałych - dolot do turbo idzie spod prawej lampy a w pozostałych z okolic lewego kielicha.

Opisałbyś co tam pamiętasz bo chciałem się maksymalnie przygotować przed rozpoczęciem. Ze wstępnych oględzin wygląda że oryginalna łapa tylna będzie pasować - zastanawia mnie jak prawa (przy rozrządzie) - z sharana na pewno nie będzie pasować a może to ori z t5 lub z 1.9?

Wsadziłem AWU, kolektor wchodził w oryginalną chłodnicę, więc zastosowałem chłodnicę od VW NB.
To ten sam kolektor, tylko obrócony w drugą stronę więc też na 90% będzie wadził. Zastosowanie innej chłodnicy dało mi lukę , którą wykorzystałem do zamontowania IC, Cały osprzęt t.j. łapy, sprzęgło itp pasują z AXA. Wiązki pasują P2P i wcale nie są dużo za długie. Ja wspawałem flanszę wydechu, od VW NB, a cały wydech pozostał z AXA. Przełóż sobie miskę od AXA, tylko trzeba dorobić otwór powrotny oleju z turbo

Miałeś jakieś problemy z elektroniką? po wrzuceniu kompa z AWC wyrzuca w 09- central electric błąd 01341 - Control Module in Instrument Panel On Comfort CAN (J285)
008 - Implausible Signal
skutkuje ten błąd załączonymi wiatrakami chłodnicy.
Adaptacja sterownika z AWC do licznika przeszła bez problemu - ECU zaciągnęło VIN. W liczniku i Ecu brak błędów komunikacji - kontrola trakcji i ABS działa. Nie mam jeszcze schamtów ECU t5 i sharana a w weekend chciałem zacząć swap więc jeśli miałeś taki problem i rozwiązałeś to byłbym wdzięczy za info bo na razie to wytargałem całą wiązkę z sharana i opisałem.

Załączniki:
wiazka alhambra.jpg [82.76 KiB]
Pobrany 6 razy

Nie miałem takiego błędu, silnik miałem AWU

Przeciągnęło się to trochę - sporo rzeczy nie pasowało. W wolnej chwili postaram się opisać co i jak bo z efektu jestem zadowolony :D. Takie małe streszczenie na początek - wszystkie łapy silnika z 2.0 AXA pasują do 1.8t. Trzeba przełożyć miskę z AXA bo ta z 1.8t nie pasuje do skrzyni oraz smok bo silnik jest delikatnie pod innym kątem. W misce trzeba dorobić spływ oleju z turbiny. Ja wyciąłem oryginalne gniazdo spływu z miski 1.8t i wspawałem w tą z t5.
Obrazek
Obrazek
Porównanie ssaków:
Obrazek
Dorobiony spływ oleju z turbo - powstał z 2 oryginalnych spływów.
Obrazek
Pokrywa zaworowa z a3 pod nowszy typ cewek.
Obrazek
Kolektor ssący zrobiłem krótki i zostawiłem ori chłodnice z AXA.
Obrazek
DP - początek o ori s3 potem trochę kwasiaczka 2,5cala i wszystko schodzi w ori wydech
Obrazek
Intercooler to ori z poliftowego t5 (pasuje w ori uchwyty). Do skrzyni z AXA nie pasuje sprzęgło z 1.8t (miałem z 6 biegówki -inny wałek atakujący) więc obecnie zostało z AXA. W ramach jazdy testowej ciągnąłem lawetę z autem oraz wyciągałem auto ze sporego podjazdu - nic się nie ślizga a sprzęgło stare (nabita tylko nowa okładzina tarczy).
Obrazek
Obrazek
Zastosowane turbo to K04 z S3. Co do wiązki to połączenie oryginalnej wiązki z t5 i 1.8t - udało się to wszystko ładnie przepinować i w całej wiązce są tylko 3 luty. Przewód serwa to leciutko przerobiony przewód z a3 8p anglik. Obecnie pozostał problem z za krótką skrzynią oraz problem wysterowania wiatraków - w t5 wiatraki są sterowane modułem płynnie a w 1.8t są po prostu 2 biegi - w najgorszym wypadku wleci moduł wentylatorów z 1.8t.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Indeks witryny » FAQ » Silniki benzynowe