Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » 2.5 TDI

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość

Webasto i nagrzewnicę tylną sprawdziłeś ?

a wiec temat rozwiązany dmuchnięta uszczelka i po temacie przy okazji wałek oraz panewki i szklanki. dziękuje za pomoc

filutek pisze:
Nie musi być ślady wody w oleju przy nieszczelnej pompie tak to już jest w tym R5

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Filutek chodziło mi właśnie o zbiorniczek

..to jeszcze ja :) na ~10000km uzupełniłem już 2,5 litra płynu chłodzącego; zbiorniczek czysty, różowy, oleju nie przybywa, byłem dziś w serwisie żeby spróbowali ustalić źródło wycieku - i usłyszałem że wg nich to pęknięta głowica; mogą mieć rację? na pytanie czy jest to diagnozowalne bez zdjęcia głowicy usłyszałem że nie..

pozdrawiam
serwan

Administrator

Mam podobny problem (tylko wyciek dużo mniejszy). Przy okazji ucieka mi też gaz z klimy więc przy szukaniu nieszczelności układu chłodzenia kolega binek znalazł również przyczynę utraty płynu chłodniczego. Zdemontuj tylne prawe nadkole - będziesz tam widział rurki którymi krąży płyn chłodniczy i u mnie tam było widać że wycieka (niestety nie mam już zdjęcia).

To oczywiście może niestety być w dowolnym innym miejscu bo te rurki idą z przodu do tyłu i w każdym miejscu może być nieszczelność ale gdzieś czytałem że za prawym nadkolem najczęściej się to zdarza.

asedas pisze:
Mam podobny problem (tylko wyciek dużo mniejszy). Przy okazji ucieka mi też gaz z klimy więc przy szukaniu nieszczelności układu chłodzenia kolega binek znalazł również przyczynę utraty płynu chłodniczego. Zdemontuj tylne prawe nadkole - będziesz tam widział rurki którymi krąży płyn chłodniczy i u mnie tam było widać że wycieka (niestety nie mam już zdjęcia).

To oczywiście może niestety być w dowolnym innym miejscu bo te rurki idą z przodu do tyłu i w każdym miejscu może być nieszczelność ale gdzieś czytałem że za prawym nadkolem najczęściej się to zdarza.

hej,

masz jak rozumiem nie tylko nagrzewanie, ale i klimatyzacje czesci pasażerskiej? zadzroszcze, ja sie troche zdziwilem po zakupie ze mam klime tylko na przod :/ i jak rozumiem, nieszczelnosc miales przy tylnej nagrzewnicy? zacieki jakies jednoznaczne / wyrazne, czy zgadywanie? co ciekawe, u mnie tez z klimy ucieka.. ;)

pozdrawiam
serwan

Administrator

tak, klima 3 strefowa (multivan). nieszczelność przy tylnej nagrzewnicy, generalnie zacieki były widoczne po zdjęciu nadkola gołym okiem (drobne wycieki w sumie ale różowa ciecz z chłodnicy widoczna) natomiast bez zdjęcia nadkola nie było nic widać. więc jak Ci ucieka z klimy to u Ciebie może być podobnie

jeszcze tylko - nadkole od środka czy zewnętrzne? o ile pamiętam nagrzewnice widać od środka, ale którędy przewody do niej idą nie wiem :/

Przewody (rurki) idą w podwoziu po prawej stronie i tylnym prawym nadkolu ( pod nadkolem plastikowym). Żeby dostać się do nagrzewnicy i parownika musisz zdemontować tylne prawe koło i nadkole plastikowe a w środku cały tylny prawy bok.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Indeks witryny » FAQ » 2.5 TDI