Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » 2.5 TDI

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość

Witam, na wstępie zaznaczę że trochę czytałem tutaj i w różnych innych źródłach i dalej nie wiem co robić.
Sytuacja wygląda nastepujaco:
Około rok temu kupiłem t5 z motorem 2.5tdi axd 2005r wersja Long 8 miejsc niby caravelle. Nie pamiętam czy od początku czy później zaczęło się picie płynu chlodzącego ale wiecznie nie było kiedy się za to zabrać. Coś w stylu pewnie przy nagrzewnicy cieknie itp. Przejechałem autem około 15tys km i co jakiś czas dolewałem borygo. Bez zależności że ileś litrów na jakoś dystans. Jak wypił poniżej stanu dolewka. W międzyczasie wymienioe odma, intercooler, i zrobione czyszczenie geometrii turbo ( podobno w turbo ślady ropy) Ostatnio ponownie wymiana filtry plus olej (liqui molly). Po tym wszystkim trasą 1800km w ciągu tygodnia a 2tyg po niej kolejna weekendowa 700km. Cały czas dolewki borygo. Od 2 miesięcy mam małe przeloty bo z domu do pracy około 7km ale auto dogrzewa do 90stopni. Zrobiło się wilgotno no i bach. Szaro kakaowa maź pod korkiem wlewu oleju +dym z niego. Tester UPG wykazał obecność co2 w układzie chłodzenia. Auto poszło do znajomego mechanika który drapie się w głowę czy to aby napewno UPG. Naczytałem się o pompie wody ale to nie tlumaczy spalin w zbiorniku a ż kolei według mechanika w oleju jest prędzej ropa niż Plyn chłodniczy. Dodam że ostatnio odczułem ponownie spadek mocy. Nie mam chlodnicy egr co wyklucza również tą drogę spalin do zbiorniczka. Tu moje pytanie. Czy to już ten czas by zwalać głowicę i modlić się czy to tylko uszczelka a nie pęknięta glowica? Czy są jeszcze jakieś znikome szanse na coś innego? Bazując na doświadczeniu Forumowiczów chciałbym się zapytać o orientacyjny ( wiadomo że jest wiele zmiennych ale tak circle about) koszt zabiegu UPG i możliwych powikłań. Wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi jeśli o czymś zapomniałem dopisze niezwłocznie. Odchodzę już od rozumu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Indeks witryny » FAQ » 2.5 TDI