Drgania/wibracje podczas przyspieszania

Silniki diesla o pojemnośc 1.9 lub 2.0 (po face liftingu)
JAKUB

Drgania/wibracje podczas przyspieszania

Post autor: JAKUB »

Mam nadzieję że podpowiecie i z góry dzięki za pomoc! Podczas przyspieszania moja t5 1.9 po przekroczeniu około 60/70 km/h zaczyna wpadać w dziwne wibracje - czuć po kierownicy , konsoli i nie tylko. Wibracje znikają po przekroczeniu około 110km/h. Im mocniej staram się przyspieszyć tym bardziej wyczuwalne są drgania. Na pierwszym , drugim i trzecim biegu auto chodzi idealnie - na czwartym i piątym biegu prawie zawsze drga... Popuszcze gaz - przestaje drgać. Na luzie silnik nie drga- sprawdzałem na wszystkich obrotach. Wymieniłem przednie amortyzatory(nowe zestawy sachs) , założyłem nowe koła( nowe opony hankook oraz nowe felgi z 2015roku) i dalej to samo. końcówki drążków , tulejki stabilizatora nie są nowe ale wyglądaja ok. Doradźcie bo trzeba szukać dalej a nie wiem w którym kierunku. Myślałem o przegubach wewnętrznych albo dwumasie. Na co stawiacie?
Probe041

Re: Drgania/wibracje podczas przyspieszania

Post autor: Probe041 »

Przeguby wewnętrzne dają takie objawy
motoria

Post autor: motoria »

Tak jak probe napisał to są przeguby do wymiany na 100% .
JAKUB

Więc po świętach przeguby wewnętrzne do wymiany. Nawiasem mówiąc dzis zauważyłem że nie zawsze są te drgania . Czy to zależy od tego jak " ułoży się przegub" ? Czy może jeden ma luzy a drugi nie i zależy na które koło bardziej przeniesiony jest napęd...? No i najważniejsze - jakiej firmy są dobre a jakiej unikać?
jack28

Post autor: jack28 »

JAKUB pisze:Więc po świętach przeguby wewnętrzne do wymiany. Nawiasem mówiąc dzis zauważyłem że nie zawsze są te drgania . Czy to zależy od tego jak " ułoży się przegub" ? Czy może jeden ma luzy a drugi nie i zależy na które koło bardziej przeniesiony jest napęd...? No i najważniejsze - jakiej firmy są dobre a jakiej unikać?
Uporałeś się z tym problemem?
JAKUB

jack28 pisze:
JAKUB pisze:Więc po świętach przeguby wewnętrzne do wymiany. Nawiasem mówiąc dzis zauważyłem że nie zawsze są te drgania . Czy to zależy od tego jak " ułoży się przegub" ? Czy może jeden ma luzy a drugi nie i zależy na które koło bardziej przeniesiony jest napęd...? No i najważniejsze - jakiej firmy są dobre a jakiej unikać?
Uporałeś się z tym problemem?
TAK! przegub wewnętrzny wymieniłem i po problemie.
cies

Post autor: cies »

Kolego Jakub który dokładnie przegub wymieniłeś?
cyborg

Post autor: cyborg »

Pewnie prawy przegub wewnętrzny wraz z częścią półosi która wchodzi w skrzynię - też to u siebie wymieniałem z racji wyrobienia wielowypustu, znany problem w T5
ODPOWIEDZ