Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Elektryka / Oświetlenie / Audio/Video / Navi

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość

w nowym modelu niema czujnika stopu ,gateway trzeba tez przekodowac wg starego i dokodowac piloty ,
najprawdopodobniej masz zagiete piny w bcm podczas wkladania wtyczek zdarzylo mi sie kilka razy 507112685

sebol.dlugi@wp.pl
tel 507112685
t6 caravelle long highline 150
t5 kontener 2010 102
t5 lift 2013 sport edition 175
t5 lift 2013 taxi travel edition 140
t6 2017 autolaweta 170
crafter 2018 140

Dzięki sebol za odpowiedź - a własciwie potwierdzenie że czujnik stopu przy pedale nie jest konieczny. To mi dało pewien obraz... Piny w BCM mam ok, sprawdziłem. Kodowanie Gateway zrobiłem oczywiście, bo pluł błędami niemożliwie (automat, moduł przyczepy, ogólnie dużo różnic).

I to co wydaje mi się w takim razie przyczyną: W VCDS w module ABS widzę "Brake pressure sensor" i on podaje wartość spoczynkową 0,64bara (mniemam że powinno być 0...) - i teraz - czy możliwe jest że mój BCM jest skalibrowany tak że on widzi to jako hamulec nie wciśnięty, natomiast nowy BCM uważa że hamulec jest już lekko wciśnięty? (inna kalibracja)

No i oczywiście próbowałem zrobić kalibrację tego czujnika przez VCDS. Jak klikam Adjustment (coś takiego, nie pamiętam teraz) to zamiast rozpocząć procedurę to on nagle wszędzie wpisuje N/A. Tak jakby VCDS sobie z tym nie radził. Próbowałem 2 różne VCDS 12.12 i 19 cośtam - i w obu to samo.
Zadzwonię do Ciebie pewnie znów o poradę, ale wolę też pisać na forum - to przydaje się potem ludziom w kłopotach :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Indeks witryny » FAQ » Elektryka / Oświetlenie / Audio/Video / Navi