Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Elektryka / Oświetlenie / Audio/Video / Navi

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Administrator

Hej,

jakiś czas temu przestało mi działać oświetlenie rejestracji w klapie. Chciałem wymienić żarówki, ale okazało się, że najlepiej wymienić całe lampki bo tamte już były nadłamane. Wyjąłem, zamówiłem nowe i jak chciałem założyć to patrzę, że gniazdo (a dokładnie "piny" które wystają z listwy oświetlenia) są w stanie agonalnym. Chowają się same, latają w prawo/lewo przez co nie da się "napasować" lampek tak aby działały. I tu pytanie zanim rozbiorę całą tapicerkę:

Czy da się wymienić tylko samo gniazdo? Czy jest na to jakiś sposób? Na jednym zdjęciu, które znalazłem w sieci:
Obrazek
widać, że to powinno być wymienialne... ale część widnieje jako cała listwa (7E0827329).

Dostać taką całą listwę będzie trudno w kolorze, zaś malowanie... może da się przełożyć tylko te gniazdka? Ktoś przerabiał temat?

Wg. Etki to pozycja nr 15. Z tego co pamiętam - dawno rozbierałem - jest na zatrzaskach

https://imged.pl/obudowa-zarowki-tablic ... 83527.html

Ma oznaczenie 7H0827740

Załączniki:
Bez tytułu.png [149.11 KiB]
Pobrany 4 razy

Administrator

Och, dzięki wielkie! nie potrafiłem tego znaleźć. Te są z dwuskrzydłowego a ja mam klapę ale to chyba ta sama część. Dziękuję :)

Wszystko jest to samo w prawie całej grupie VAG. Tak że pasuje do innych modeli Skody , Seata itd :lol: :lol: :lol:

Administrator

No więc kolega nie ma racji, nie wszystko jest to samo...

Otóż maskownica którą mają multivany (i którą ja miałem) jest taka jak na zdjęciu w pierwszym poście (ja miałem 7H0 827 329F). Tam jest gniazdo zintegrowane z całą obudową i nie da się tego oddzielić. Niestety zaufałem forum, poleciałem do sklepu i zamówiłem w ciemno część 7H0 827 740. Dzisiaj dopiero miałem czas ruszyć temat (w poniedziałek kończy się badanie techniczne :D) więc po odkręceniu elementu niemiło się zaskoczyłem. Gniazda tego nie da się tam zamontować i nie było żadnej opcji aby nawet wyciąć miejsce pod gniazdo (pomijając ile to roboty...).

Natomiast odciąłem gniazda z 7H0827740, wykorzystałem okablowanie, wtyczki zostawiłem stare (przeczyściłem i przykleiłem na stałe żeby się nie cofały przy zmianie lampki). Problem rozwiązany w moim przypadku.

Pozdr!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Indeks witryny » FAQ » Elektryka / Oświetlenie / Audio/Video / Navi