Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Elektryka / Oświetlenie / Audio/Video / Navi

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Mam problem z drzwiami pasażera. Otóż dziś rano otworzyłem auto centralnym i nie otworzył mi drzwi pasażera. Po pociągnięciu klamki wewnętrznej rygiel podniósł się i można było otworzyć drzwi. Dla sprawdzenia czy to incydent czy usterka zamknąłem centralny ( zamknął wszystkie drzwi), a po otworzeniu centralnym znowu nie otworzył drzwi pasażera i już nie reagował na pociąganie klamki wewnątrz samochodu. Drzwi są zablokowane w takiej pozycji jak po zamknięciu ( nie da się otworzyć ich od środka). Ma ktoś jakiś patent jak otworzyć drzwi awaryjnie?

Podejrzewam że problemem jest wiązka kabli pomiędzy drzwiami a słupkiem. Któryś z kabli jest pęknięty. Zamek ma podwójne ryglowanie więc obstawiam że przy pierwszej próbie "drugie" ryglowanie zadziałało i mogłeś auto otworzyć od środka a przy kolejnej próbie już nie. Dobranie się do centralnego zamka nawet przy otwartych drzwiach nie jest takie proste. Pod tapicerką masz na drzwiach pancerną stalową blachę :) , a dopiero pod nią widać central. Spróbuj poruszać wiązką od strony auta. Od strony schowka można się do niej dobrać. Ruszaj wiązką i klikaj pilotem, jak uda się otworzyć to przejrzyj wiązkę i nie powtarzaj prób na zamkniętych drzwiach tylko na otwartych a rygiel zamka zamknij ręcznie. Jak to nie zadziała poruszaj wiązką przy drzwiach kierowcy - tam jest zamek "MASTER" i steruje pozostałymi. Przerabiałem podobny numer w T4, na otwartych drzwiach kierowcy zamykał drzwi pasażera, a kiedy drzwi zamykałem już nie. Wiązka była tak zmasakrowana że własnym oczom nie wierzyłem.

Próbowałem ruszać wiązką drzwi pasażera jednak nie dawało to żadnego rezultatu. Dziś spróbuję tak jak mówisz poruszać jeszcze wiązką od strony kierowcy. Na elektrodzie napisał mi ktoś żeby zdjąć klamkę i wtedy podobno da się jakoś odryglować drzwi. W każdym razie dziś próbuję jakoś otworzyć drzwi.

I jak ? Udało się wyjąć klamkę i otworzyć drzwi? Patrzyłem u siebie i po otwarciu bocznych drzwi suwanych widać zaślepkę w drzwiach przednich i pod nią jest śruba po wykręceniu której można wyjąć zaślepkę klamki i klamkę. Tylko ciekawi mnie czy można wkrętakiem otworzyć zamek ? W Golfie tak otwierałem :)

Temat otworzenia drzwi już za mną. Dzwoniłem do magików od awaryjnego otwierania i wszyscy stwierdzili, że trzeba demontować tapicerkę, a skoro tak to zrobiłem to sam. Otóż w T5 tapicerkę z drzwi ściąga się bez żadnych uszkodzeń (dla ułatwienia najlepiej zdemontować kanapę pasażera lub fotel). Nie wiedziałem zabardzo jak działa zamek więc zdjąłem jeszcze szybę i blachę z mechanizmami. Po oględzinach wziąłem na podmiankę zamek z innego auta i okazało się, że jest padnięty centralny - wiązka ok. Dla otworzenia drzwi trzeba uderzyć młotkiem przez śrubokręt w zapadkę odryglowującą. Po jej zwolnieniu drzwi się otwierają. Gdyby ktoś potrzebował jakiś informacji to puki pamiętam co i jak pytać to zostanie na forum:)

Czy można wyłączyć ryglowanie w T5 2006 ? Wkurza mnie podwójne "łomotanie" przy otwieraniu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Indeks witryny » FAQ » Elektryka / Oświetlenie / Audio/Video / Navi