Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Klimatyzacja / Ogrzewanie

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

a jeszcze jedno pytanie w temacie, a mianowicie jaką funkcję spełnia fabryczny dogrzewacz, czy ma zapewnić jak najszybsze dogrzanie silnika, a następnie utrzymanie stałej temperatury ? pytam ponieważ zauważyłem u siebie ( przy niesprawnym dogrzewaczu ), że jadąc trasą mam temp. silnika 90 stopni natomiast kiedy wjadę w miasto to temperatura spada, jak zacznę nim ganiać to temp. ponownie rośnie. Generalnie auto bardzo długo się grzeje.
Co do mojego dogrzewacza nie ma możliwości odblokowania - cały czas problem z grzałką. W sobote demontuje dogrzewacz u siebie na warsztacie w i lecę z nim do Radomia do naprawy.

Administrator

dokładnie, webasto (to podstawowe które masz) jest po to żeby silnik się szybciej nagrzał.

webasto zostało naprawione, a mianowicie nowa świeca, sitko , wyczyszczona komora spalania , zamontowane działa idealnie, ale mam wrażenie że po zamontowaniu i uruchomieniu webasta mocno wzrosło spalanie, może jestem w błędzie , ale proszę o info czy to możliwe ?

Administrator

Mocno to nie powinno, trochę tak - ile to jest "mocno"? I powiedz gdzie robiłeś webasto (moje chyba czeka przegląd).

Prowadziłem go z Niemiec dwa tygodnie temu i wyszedł około 7.3 na 100 kilometrów przy prędkości 120 km/h z niesprawnym dogrzewaczem. Wczoraj zamontowałem dogrzewacz , porobiona diagnostyka, pokasowalem błędy dogrzewacz działa widzę że jest ok, natomiast co do spalania to wlałem kontrolnie ( brak komputera na desce rozdzielczej ) 10 litrów i po przejechaniu trasą 80 kilometrów z prędkością 120/h zapaliła się rezerwa , czyli stan paliwa z przed tankowania. Póki co w taki sposób sprawdzam spalanie , ale może w tym tygodniu uda mi się zalać pod korek i pobawię się dokładniej z tym spalaniem. A tak na marginesie ile wchodzić do zbiornika caravelle 1.9 TDI rok 2006 ?

W kwestii naprawy dogrzewacza posiłkowałem się kolegą z Radomia, który ogarnia dogrzewacze od A do Z , jeden warunek musiałem zdemontować piec osobiście. Jak będzie komuś po drodze to namiar podeślę na Priv.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Indeks witryny » FAQ » Klimatyzacja / Ogrzewanie