Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Wnętrze

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Witam , podpowiedzcie mi prosze jak zlozyc oparcie tylnych siedzen bo juz mnie nosi pomalu ..

Od strony paki widac sa mechanizmy linki idace do ciegien itp ale ciagnac za to wszystko, jak i pasek od przodu podpiety pod mechanizm skladania to , zupelnie nic sie nie dzieje.. naszarpalem sie juz ze az glowa rozbolala :evil:

Oparcie tej kanapy napewno jest skladane bo widac kolyske od przodu w 2 miejscach ,, jak to zlozyc ?

Taka mam kanape na tyle

Obrazek

żeby złożyć oparcie trzeba pociągnąć za ten pasek który zaznaczyłem na poniższym zdjęciu. Usłyszysz kiedy mechanizmy się zwolnią i jak wszystko jest sprawne tzn cięgna nie są zerwane to opacie powinno się złożyć

Załączniki:
cięgno.JPG [209.25 KiB]
Pobrany 20 razy

A tego paska nie widzialem ,, tzn moze jest ale mam tam zabudowe cala scianke i nie wiem czy wogole dojde do tego paska ,, To po co jest pasek ten na przodzie widzacy na zdjeciu nr1 ? Jak go ciagne to widac ze linki pracuja a ciegna schodza w dol powiedzmy 3cm ,, ale nie slychac zadnego klikniecia czy skoku nic nie czuc , a szarpalem ten pasek jak szalony ..

Pasek ten jest przewiniety przez rekojesc ktory zwalnia ciegna . Pasek ma dwa konce , jeden byl w okolichach wskazanych przec Ciebie , na laczeniu siedziska z oparciem , a drugi koniec byl na dole prawie w kabinie pasazerow, z tym zeoba konce paska byly pod siedzeniami ..

Nie wiem jak to zlozyc i obawiam sie ze nie pojdzie to latwo ,, Co moglo ulec uszkodzeniu ? widac linki i ciegna pracuja ..

Być może są dwa paski do składania oparcia, jeden z przodu drugi z tyłu podobnie jak w kanapie w Multi ( https://www.youtube.com/watch?v=GeLJKoG6qBk - 30 sekunda). Jutro to sprawdzę i dam znać jak to wygląda w fotelach T5/Caravelle.

Daroo pisze:
Być może są dwa paski do składania oparcia, jeden z przodu drugi z tyłu podobnie jak w kanapie w Multi ( https://www.youtube.com/watch?v=GeLJKoG6qBk - 30 sekunda). Jutro to sprawdzę i dam znać jak to wygląda w fotelach T5/Caravelle.

W Trapo są dwa paski ,jeden z tyłu drugi z przodu i oba pełnią ta samą funkcję. Jak chcesz położyć oparcie to pociągaż ten co leży na siedzisku a jak chcesz postawić oparcie to ten tylny bo do przedniego nie dojdziesz.

Ten co lezy na siedzisku czyli ten co jest zaznaczony na zdjeciu nr2? Sek w tym ze mam ta scianke i zero dostepu do niego .. Jutro postaram sie dojsc do niego . Wkoncu musi sie udac zlozyc te oparcie :?

Sprawdziłem dziś to oparcie i tak jak napisał filutek przedni i tylny pasek służą do tego samego czyli składania oparcia. Dziwnym jest to że jak pociągniesz ten przedni to nic się nie składa. Może jakiś fachowiec zablokował (np. skręcając opacie jakoś do ściany) składanie bo wkońcu masz holenderkę to i niby po co składać:)

no wlasnie dzis obadalem to wszystko raz jeszcze , i powiem Wam ze zero reakcji na ciagniecie ciegien u mnie . przez ta scianke trudno cokolwiek zobaczyc i albo glowe sie wsadzi albo reke , i po omacku ale to nic nie pomoglo i tak grrr ,, Nie sadze by jakos zablokowane to bylo do scianki bo scianka jest plastikowa i nie widac zadnego wkretu czy sruby , chyba ze to wszystko jest tak na wcisk ze ciekna nie chca zwolnic oparcia mimo ich pracy , Ciagnac za prawa badz lewa strone oparcia to odchyla sie na tyle na ile sztywnosc stelazu pozwala , czyli sam srodek trzyma , tam gdzie mechanizm jest .

Kurde no paranoja z tym no ,, bedzie mnie czekac demontaz calych foteli? by to sprawdzic?

Zlozyc chce po to by wyciagnac chociazby zaglowek srodkowy i umiescic go w przedniej kanapie bo go tam brak

Nawet zaglowka nie mozna wyjac bo scianka przeszkadza :?

PYTANIE DO WAS czy istnieje takie cos jak reaOEM dla VW? tzn by sobie wejsc i poogladac ,, cos jak literatura techniczna samochodu ze szkocami . Sprawdzilbym sobie jak dziala te skladanie kanapy .

Dla przykladu bmw istnieje takie cos na necie i mozna nawet najmmniejsza srubke samochodu sobie dojrzec na necie

realOEM to fajna sprawa. w VW jest bodajże coś takiego jak ETKA. Kiedyś szukałem ale nie znalazłem darmowej wersji tylko za kod. Może ktoś na forum dysponuje sprawdzonym linkiem.

Mam ETKA wieczorem wyślę Ci fotkę jak coś znajdę. Ale tam szczegółowych zdjec nie ma.

Tyle znalazłem na temat tylnych foteli

Załączniki:
Magical Snap - 2015.03.31 15.14 - 001.png
Magical Snap - 2015.03.31 15.14 - 001.png [ 29.6 KiB | Przeglądany 4176 razy ]
Magical Snap - 2015.03.31 15.15 - 002.png
Magical Snap - 2015.03.31 15.15 - 002.png [ 32.32 KiB | Przeglądany 4176 razy ]
Magical Snap - 2015.03.31 15.15 - 003.png
Magical Snap - 2015.03.31 15.15 - 003.png [ 25.44 KiB | Przeglądany 4176 razy ]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Indeks witryny » FAQ » Wnętrze