Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » FAQ » Elektryka / Oświetlenie / Audio/Video / Navi

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Witajcie użytkownicy
jestem tu nowy ze względu na zakup niedawno T5. Pierwsza myśl po zakupie ze czas zacząć montować elektryczne szyby i lusterka. Nie zastanawiając się długo zakupiłem zestaw na prawe i lewe drzwi blachy silniczki przyciski kable lusterka (siłownik centralnego miałem już zamontowany) po założeniu zestawów rozkręciłem w aucie dolne plastiki pod deska rozdzielcza. okazało się ze sa kostki czerwona i czarna tak jak i w wiązkach jakie kupiłem do drzwi. Oczywiście pierwszy problem to czerwona kostka ma inne wycięcie w środku i nie chciała się połączyć. Drugi problem to ze w kostkach w środku auta są tylko kable od głośnika i centralnego zamka. Długo się nie zastanawiałem i kupiłem całą wiązkę pod deskę rozdzielcza z możliwością podłączenia elektryki. Przyszła ale na inne kostki czarna i brązowa i na inne kable (wyrzucone pieniądze w błoto). Moja prośba do was wszystkich to czy ktoś mógłby pomoc i podać mi schemat kabelków co do czego powinno iść co łączy się z prawą do lewych drzwi (schemat kolor kabelka gdzie ma byś podłączany).

Z góry dziękuje przez ten problem nie mogę spać w nocy.
Pozdrawiam
Łukasz

Może to coś pomoże. Lecz niestety po Angielsku. Z tego co się doczytałem - domyśliłem to spojrzyj na 4 i 5 stronę a i reszta się może przydać. Powodzenia :idea:

http://www.1946vw.co.uk/vwbooks/vw_info ... 2005-7.pdf

witam, też zamierzam założyć elektryczne szyby w swoim T5, teraz widzę że więcej pojawiło się tego na rynku przez co zmiękła rura niektórym handlarzom którzy trzymali ceny nie schodząc poniżej 1500.

upatrzyłem jeden taki zestaw - http://allegro.pl/komplet-zestaw-do-el- ... 99336.html

ale mam zastrzeżenia, wydaje mi sie że brakuje jeszcze tych blach o których wspomniał kolega w pierwszym poście tego tematu chodzi o te blachy w których zamocowane są głośniki. W moim T5 mam fabryczne głośniki w drzwiach ale czy są te blachy tego nie wiem. Wydaje mi sie też że w większości tych zestawów sprzedawanych na alegro niema podnośników czyli stalowych linek. Jak to jest że sprzedają same silniczki? czyżby wystarczyło założyć silniczki na podnośniki manualne?

nie miałem w rękach mechanizmu ręcznego otwierania szyb ale z tego co widzę po ogłoszeniach na allegro to blachy z ręcznej regulacji i elektrycznej wyglądają bardzo podobnie. Tutaj masz taką blachę jak jest u Ciebie w aucie http://allegro.pl/vw-t5-mechanizm-podno ... ml#thumb/1. Widać że mechanizm korbki jest przykręcany w identyczny sposób jak silnik elektryczny więc można by wnioskować że wystarczy wykręcić mechanizm korbki i na to miejsce wstawić silnik. Nie mam pewności czy wieloklin jest identyczny ale podejrzewam że tak. Sprzedawca z Twojego linka specjalizuje się z tego co widać w T5 więc raczej wie o co chodzi. Najprościej do niego zadzwonić i zapytać. U mnie leży ta blacha z oryginalnych elektrycznych szyb ale nie mam korbki bo tak mógłbym sprawdzić na 100%.

Blacha drzwi jest taka sama dla korbki i podnośnika elektrycznego. Różnica jest w podnośniku - ten na korbkę ma wystający trzpień z wielowypustem, natomiast podnośnik na silnik ma otwór. Zatem podnośniki są inne, mają też różne numery, co świadczy, że część podnośnika odpowiedzialna za kręcenie jest nierozłączna ale ... my Polacy potrafimy wszystko ;)

Załącznik:
1491958734417_default.jpg
1491958734417_default.jpg [ 61.25 KiB | Przeglądany 771 razy ]

Załącznik:
silnik.jpg
silnik.jpg [ 38.56 KiB | Przeglądany 771 razy ]

taki filmy przy okazji trafiłem https://www.youtube.com/watch?v=tv9DZ7sRsRk

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Indeks witryny » FAQ » Elektryka / Oświetlenie / Audio/Video / Navi