Nie da się otworzyć drzwi z zewnątrz

Okna, relingi, bagażniki
cyborg

Nie da się otworzyć drzwi z zewnątrz

Post autor: cyborg »

Taki problem - jak kupiłem auto, to żeby otworzyć drzwi kierowcy, trzeba było dwa razy pociągnąć klamkę. Za pierwszym razem nic się nie działo, za drugim zawsze się otwierały. Od środka zawsze bez problemu, za pierwszym pociągnięciem. Po jakimś czasie drzwi z zewnątrz same z siebie zaczęły otwierać się normalnie, od pierwszego pociągnięcia (myślałem że to przez to że auto wcześniej długo stało i coś się "zastało" w środku czy coś). Po kolejnych tygodniach drzwi z zewnątrz przestały się otwierać w ogóle - pozostało wchodzenie od strony pasażera. Wczoraj wieczorem wymontowałem wkładkę, nieco przesunąłem klamkę. Do klamki jest przymocowana króciutka linka, z drugiej strony linka przymocowana do ramienia z blaszki. Teraz jak klamka jest trochę wysunięta i nie ma oporu to da się ją pociągnąć dalej i drzwi się otwierają normalnie. Teraz pytanie - czy to jakas "typowa" usterka? Czy wyciągnęła się lineczka czy może wygięło to ramię? A może jeszcze coś innego?
cyborg

Re: Nie da się otworzyć drzwi z zewnątrz

Post autor: cyborg »

Dopowiem sam, okazuje się że sama "lineczka" ma regulację osadzenia, wystarczylo ją przesunąć w inny ząbek żeby dało się otwierac drzwi. Przy okazji zamówiłem w serwisie uszkodzoną podkładkę z tworzywa pod klamkę, jej uszkodzenie było prawdopodobnie powodem przestawienia się "lineczki"
ODPOWIEDZ