Ostrzeżenie przy montażu relingów

Okna, relingi, bagażniki
marek85

Ostrzeżenie przy montażu relingów

Post autor: marek85 »

Witam, tak żeby mieć czyste sumienie pisze ten post, dzisiaj przy montażu relingów podczas dokrecania z niewielką siłą odpadła łeb aluminiowej śruby (tej ooryginalnej która zakrywa otwór z gwintem na dachu), dodam że wcale jakoś mocno tego nie dokręcałem, dobrze że tak się stało bo odrazu wymieniłem na stalowe śruby. Nie chce nawet myśleć co by było gdyby to pękło przy 120km/h, a taki boks swoje opory stawia wiec ryzyko było by duże. Także uważajcie
AlexJoe

Re: Ostrzeżenie przy montażu relingów

Post autor: AlexJoe »

Niektórzy producenci np. Thule w zestawie dorzuca już śruby stalowe i jest wyraźnie napisane w instrukcji, że trzeba je zastosować.
VW T5 Caravelle 2.5 96KW TDISG6 kod silnika:AXD, skrzynia:GWB kolor: LA6W, środek kolor: GV 2005R
Bartosz

Post autor: Bartosz »

marek85 pisze:Witam, tak żeby mieć czyste sumienie pisze ten post, dzisiaj przy montażu relingów podczas dokrecania z niewielką siłą odpadła łeb aluminiowej śruby (tej ooryginalnej która zakrywa otwór z gwintem na dachu), dodam że wcale jakoś mocno tego nie dokręcałem, dobrze że tak się stało bo odrazu wymieniłem na stalowe śruby. Nie chce nawet myśleć co by było gdyby to pękło przy 120km/h, a taki boks swoje opory stawia wiec ryzyko było by duże. Także uważajcie
bo to nie są śruby tylko "zaślepki" na gwint do tego nie trzeba tytułu inżyniera ;P
asedas
Administrator

Post autor: asedas »

Dzięki za post, może ktoś nie popełni tego błędu... swoją drogą boję się ile takich ludzi jeździ po ulicach na codzień z wkręconym relingiem w zaślepkę... :o
Obrazek
Bartosz

Post autor: Bartosz »

asedas pisze:Dzięki za post, może ktoś nie popełni tego błędu... swoją drogą boję się ile takich ludzi jeździ po ulicach na codzień z wkręconym relingiem w zaślepkę... :o
nie sądzę, przecież to nawet do śrubki niepodobne ;P przy dokręceniu zawsze się zerwie albo gniazdo imbusa wyrobi
ODPOWIEDZ