Problem Haka.

Podpinamy komputer do naszego auta
BraveX

Problem Haka.

Post autor: BraveX »

Witam, mam pewien problem z moim autem.

Auto ciągle widzi podpięty hak (tak wynika z diagnostyki systemu parkowania - w kanale 3 hak jest podpięty) co wiąże się z odłączeniem czujników parkowania i tylnego światła przeciwmgielnego.
Auto to lodówka, oryginalny hak VW rok 2008 2.5 174PS 4x4.
Dzisiaj usunąłem lewą ścianę termiczną w celu znalezienia modułu i są tylko wtyczki do skrzydełka, haka, PDC i lampy - modułu brak

Odpiąłem wtyczkę haka (środkowa) i hak jest dalej wykrywany, po odpięciu górnej wtyczki od PDC w VCDS - PDC hak jest odpięty lecz brak czujników parkowania po wrzuceniu wstecznego (błędy zwarcia do masy) i dalej brak światła przeciwmgłowego. Dolna wtyczka to ABS/ESP

Najpierw podejrzenia poszły na zwarcie w wtyczce haka (13 pin) lecz po jej odłączeniu dalej to samo.
Pod fotelem kierowcy znalazłem również wtyczkę od PDC lecz jej odłączenie skutkuje tym co odłączenie w lewym nadkolu.

Hak wykodowałem z Bordnezu i z PDC, lecz w diagnostyce PDC hak dalej jest podpięty. Gdzie on może jeszcze siedzieć ?
W Can Gateway w kodowaniu nie ma za dużo więc nie wiem jak go usunąć stamtąd i podpowiedzi nie dają dużo do myśelnia.
W ABS/ESP MK25E1 kontrola trakcji z hakiem również wyłączona.

Prosił bym o rady gdzie jeszcze może siedzieć informacja o haku.
ODPOWIEDZ