Pompa wspomagania 2.5tdi taki objaw znasz?

Tarcze, klocki, sprężyny, amortyzatory
dammos1

Pompa wspomagania 2.5tdi taki objaw znasz?

Post autor: dammos1 »

Witam Was. Dziś podczas najechania progiem na murek( ni h...nie widziałem w lusterku) już odbijalem żeby zjechać, przestało działać wspomaganie. Brak jakiegokolwiek dźwięku, trzasku ani nic. No mówię dobra jak pech to pech, trzeba to zrobić, to od razu zrobię czujnik G62 Bo mówi signal to high, i uszczelnie pompę vacuum.
No więc 2.5h spędziłem przy zrywaniu ryja, nie powiem że łatwo było, ale na początku zawsze jest trudno. Mam już wszystko na wierzchu, teraz jeszcze demontaż sprężarki klimy, itd...

Poprosiłem kumpla żeby wszedł do auta i pokrecil rozrusznikiem, gdy ja patrzyłem, czy rusza się napęd sprężarki klimy. Otóż nie! A więc albo pękła oś pompy, albo pękło koło zębate, i nie napędza pompy. Zaś jak pokręcilem klimą, nie czułem jakiegoś wielkiego oporu, ale znikomego też nie... Czy ktoś z was miał taki przypadek? Alternator się kręci, a widzę na rysunku w sam naprawiam t5, że koło alternatora i pompy wspomagania, jest napędzane tym samym kołem głównym więc wątpię żeby coś tam spadło lub siadło. I co wy mi napiszecie?

I ostatnie pytanie...Czy muszę ściągać wszystko z silnika tj, kolektor dolotowy, alternator, i cały osprzęt żeby wyciągnąć pompę?

Przyznam że dużo nie widzę bo wszystko jest tak zażygane olejem że ciężko cokolwiek zobaczyć. Auto jedzie w poniedziałek na regenerację turbo...ma już taki luz na ośce że na 1000km bierze ćwiartke oleju nie mówiąc o Notlauf....więc muszę sprężyc się. Pozdrawiam i proszę o jakiekolwiek info! Damian :?
Załączniki
20201229_150937.jpg
Taki syf...
(808.49 KiB) Nie pobierany
W posiadaniu Transporter LR, LW, AXE ,HRU, 2006
Kondek

Re: Pompa wspomagania 2.5tdi taki objaw znasz?

Post autor: Kondek »

Cześć, coś Ci się udało ustalić z demontażem pompy?
binek

Post autor: binek »

Kondek pisze: 02 paź 2022, 17:28 Cześć, coś Ci się udało ustalić z demontażem pompy?
A co tu ustalać?
Transporter kombi 8os. 2.5tdi BNZ 130KM , Multivan 2.5Tdi 4Motion BPC 174KM
Kondek

Post autor: Kondek »

binek pisze: 05 paź 2022, 20:43
Kondek pisze: 02 paź 2022, 17:28 Cześć, coś Ci się udało ustalić z demontażem pompy?
A co tu ustalać?

Czy udało się ustalić co wymontować żeby dostać się do pompy.
Ale uzyskałem odpowiedź w innym wątku.

Silnik AXE 2.5 2003

Potrzebne klucze:
- 16mm nasadka
- 22mm nasadka
- 10mm płaski i nasadka
- 13mm płaski i nasadka
- płyn do wspomagania (mniej niż 1L)

Trzeba wymontować:
- Łapę silnika
- Kompresor klimatyzacji
- Pompę wspomagania
- Wymagany jest pewien poziom gimnastyki, ale da się.
- Do dokręcenia górnej śruby od płynu, polecam połączyć 3-4 przedłużki do grzechotki i złapać ją przez maskę po przykręceniu pompy.
ODPOWIEDZ