Poluzowany czujnik otwartych drzwi przesuwnych?

Okna, relingi, bagażniki
asedas
Administrator

Poluzowany czujnik otwartych drzwi przesuwnych?

Post autor: asedas »

Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że co mi się poluzowało w drzwiach przesuwnych. Same drzwi chodzą prawidłowo i zamykają się prawidłowo. Natomiast na dziurach od czasu do czasu włącza się sygnalizacja otwartych drzwi - tak jakby czujnik który sprawdza czy drzwi są otwarte/zamknięte latał i nie stykał na dziurach.

Problem ostatnio się zaczął nasilać i nawet niewielkie dziury (ale nie jedna a "sekwencja" przy której autem trochę potrzęsie) powodują włączenie się tej sygnalizacji. Ponieważ trzeba stanąć, otworzyć i zamknąć drzwi - zaczęło mi to bardzo przeszkadzać :D

Sprawdzałem sam zamek i nie wydaje się poluzowany, wszystko wygląda w normie. Czy ktoś wie gdzie jest ten czujnik albo miał podobny problem? Mam również wrażenie że "coś w drzwiach lata" na dziurach. Po stronie kierowcy wszystko działa elegancko i nie ma żadnych dźwięków, ale po stronie pasażera coś jest obluzowane. Zaznaczam, że drzwi chodzą prawidłowo i nie widzę tam nic podejrzanego :/
Obrazek
asedas
Administrator

Re: Poluzowany czujnik otwartych drzwi przesuwnych?

koledzy, nikt? :)
Obrazek
melkhior

Post autor: melkhior »

Czujnik otwartych drzwi znajduje się w zamku. Także raczej wymiana zamka powinna pomóc.

pozdrawiam
rufio

Post autor: rufio »

U mnie było identycznie ,winna była lampka podswietlenia progu była pęknięta i wepchnięta do środka ,wyjąłem ją i ustało mogło stykać do masy pewnie
asedas
Administrator

Ok sprawdzę lampkę a potem zamek. Dam znać. Dzięki
Obrazek
siedlar

Post autor: siedlar »

VW podaje w instrukcji że powodem może zużyty element czujnika. /Wytarty częściowo element/ . Są gotowe takie blaszki w serwisie VW które podkłada się pod wytarty element i wtedy stary czujnik/włącznik /działa OK. Nie pamiętam ceny ale symboliczna. Poradz się w serwisie vw.
asedas
Administrator

Generalnie wydaje mi się, że została jedynie wymiana rolki i regulacja drzwi w serwisie - wtyczkę w drzwiach można regulować ale regulacja pomaga jedynie na chwilę. Teoria z blaszkami możliwe że działa tylko nie wiem jak to sprawdzić...

Te blaszki to podkłada się w elemencie zamka w drzwiach czy w słupku?
Obrazek
siedlar

Post autor: siedlar »

asedas pisze:Generalnie wydaje mi się, że została jedynie wymiana rolki i regulacja drzwi w serwisie - wtyczkę w drzwiach można regulować ale regulacja pomaga jedynie na chwilę. Teoria z blaszkami możliwe że działa tylko nie wiem jak to sprawdzić...

Te blaszki to podkłada się w elemencie zamka w drzwiach czy w słupku?
Nie pamiętam . zakładałem ten element kilka lat temu. W serwisie VW serwisant mi to pokazał na schemacie w VW bezpłatnie .
zarzyk2

Post autor: zarzyk2 »

Miałem podobnie, lecz wymieniłem rolkę środkową i podregulowałem zamek, domykają się bardziej i światło na dziurach przestało się zapalać. u mnie to pomogło.
ODPOWIEDZ